زنانزنان - زیبایی

جوانسازی پوست (بخش چهارم)

( Skin Rejuvenation ( Part 4

 

امروزه با گسترش و معرفی فناوری های نوین و پیشرفته در حوزه زیبایی دیگر داشتن یک پوست زیبا و شاداب و چهره ای جوانتر یک آرزو نبوده و می توان با کمک این تکنولوژی های جدید و استفاده شیوه های پیشگیری (Prevention)  فرآیند پیری (Aging) را در پوست کند نموده و آسیب های قبلی را نیز بهبود بخشید.

-تابلوهای اصلی پیری پوست کدامند؟

عمدتا 4 تابلوی اصلی جهت فرآیند پیری پوست مشاهده می شوند. شناخت این تابلوها و علل ایجاد (اتیولوژی) آن به درمان هر چه موثرتر مبنی بر شواهد علمی کمک شایانی می نمایند. این نشانه ها شامل:

 

 

1-چین و چروکها (Wrinkles):

همانطور که ذکر گردید اولین علائم پیری پوست از سن 25 سالگی با خطوط ریز (Ridges) آغاز شده که در صورت عدم درمان تبدیل به چین و چروکها یا (Wrinkles) گردیده و در صورت عدم پیگیری در این مرحله، این چین و چروکها تبدیل به اجزاء ثابت صورت می شوند.(چین و چروک های استاتیک)

 

2-کاهش حجم بافتهای زیر پوستی:

عمدتا بافتهای زیر پوستی شامل استخوانها، عضلات و چربیهای زیرپوستی ساختار زیرین پوست ما را تشکیل داده و باعث می شوند که پوست و ظاهر چهره ما شکل خود را حفظ نماید. به مرور زمان کاهش توده های چربی و استخوانی و تحلیل عضلات باعث می شود که حالت شلی و افتادگی پوست ایجاد شده و همچنین برجستگی های گونه و زوایای فکی نیز تحلیل بروند.

3- از بین رفتن حالت الاستیسیته پوست:

در طول زمان رشته های کلاژن که ساختار پوست را تشکیل داده و رشته های الاستین که حالت کشسانی پوست را حفظ می نمایند و همچنین کاهش هیالورونیک اسید که بافتهای بین رشته های کلاژن را پر می نمایند، دچار آسیب شده و بتدریج حالت استحکام و کشسانی پوست از دست می رود. عمدتا می توانیم شاهد شروع این فرآیند از سنین 30 سالگی باشیم.

-4ضایعات پوستی وابسته به سن (Aging Skin Lesions):

بروز اختلالات پیگمانتاسیون و تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه ها و خالها و ضایعات پوستی همگی در افزایش سن مشاهده شده و در ظاهر چهره تاثیر بسزایی می گذارند.

 

5- حال چه باید کرد؟

قطعا با شناخت عوامل و تظاهرات فرآیند پیری پوست می توان با سهولت و اطمینان بیشتری به انتخاب روش های موثرتری هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه درمان پرداخت. اکنون می دانیم با روش هایی که منجر به تولید کلاژن و الاستین شده و یا می توانند بافتهای تحیلیل رفته را به نوعی جایگزین نمایند و همچنین کمک به بهبود و قوام ساختار عضلانی پوست نموده و می توانند به بهبود ظاهر چهره کمک نموده و از فرآیند پیری پوست جلوگیری نمایند. 

ضمنا برداشتن ضایعات پوستی و خالها و بهبود لکه های پوستی نیز در تکمیل درمان و جوانسازی پوست موثر می باشند. 

ما در سلسله مقالات آتی سعی داریم  که به روشهای جدید و پیشرفته و متداول علمی جهت درمان ضایعات ذکر شده با توجه به  موارد توضیح داده شده در 3 مقاله قبلی بپردازیم.

  • آشنایی با سیستم ها نوین رادیو فرکونسی (RF)
  • اولتراسوند(HIFU)
  • لیزر های پیشرفته جدید  (Laser)
  • های فرکونسی(HF)
  • مزونیدلینگ(Mesoneedling)
  • و شیوه های استفاده از درمال فیلر ها
  • توکسین های بوتولیوم
  • فناوری PRP و…

مبنای مقالات آتی ما خواهند بود.

 

 

  • توصیه می گردد:

 

حتما در مورد مسائل زیبایی و پزشکی به منابع معتبر پزشکی مراجعه نمایید تا اطلاعات بیشتری از فرآیند های درمانی، پیشگیری، آشنایی با عوارض و تاثیرات هر روش و… کسب نموده و در انتخابهای خود آگاهانه عمل نمایید.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!