زنانزنان - زیبایی

جوانسازی پوست (بخش اول)

 

Skin Rejuvenation, part 1

امروزه با گسترش و معرفی فناوری های نوین و پیشرفته در حوزه زیبایی و پزشکی ریسک داشتن یک پوست جوان و زیبا و شاداب یک آرزو نبوده و می توان به کمک این تکنولوژی های جدید به راحتی فرآیندهای پیری (Aging) را در پوست کند نمود و وضعیت ایجاد شده را نیز درمان کرد. 

پیامدهای افزایش سن و تاثیرات آن بر روی چهره و پوست افراد همواره یکی از دغدغه های آنان بشمار میرود. ظهور نشانه های پیری (Aging)  در پوست و چهره نه تنها یکی از عوامل تاثیرگذار در سطح اعتماد بنفس و وضعیت روحی افراد بوده بلکه این نشانه ها بعضا بر روی اطرافیان نزدیک فرد بخصوص فرزندان و همسر و حتی والدین نیز تاثیرات قابل توجهی دارد. بطوریکه با ظهور برخی نشانه های پیری (Aging) فرزندان نگران سلامتی وضعیت والدینشان می گردند. لذا ضمن توجه به وضعیت سلامتی و بهداشت پوست و سبک زندگی (life style)، می توان با بهره گیری از تکنولوژی های جدید که میتواند در فرآیند پیری (Aging) تاثیر گذار باشند پوستی شاداب و جوان و شفاف داشته و شاهد تاثیرات بارز آن در خود و پیرامونمان باشیم.

اخیرا، روشهای بسیاری جهت بهبود وضعیت و ارتقا سلامتی پوست معرفی شده اند. طیف گسترده ای از داروها و مواد آرایشی و بهداشتی و فناوریهای نوینی همچون رادیو فرکونسی (RF), های فرکونسی ,(HF) مزونیدلینگ (Mesoneedling), Non-Surgical Face Lift یا روشهای اولتراسوند (HIFU),  انواع لیزر (Foto Facial)و روشهای استتیک همچون Facial، روش PRP، تزریق بوتولیوم یا (Botox) ، استفاده از درمان فیلرهای تزریقی (filler) ، کربوکسی تراپی (carboxy therapy) و نهایتا روشهای جراحی زیبایی و پلاستیک.

 

 

هدف از طرح این مجموعه مباحث موارد زیر می باشد:

  1. آشنایی با فرآیند پیری در پوست (Aging)
  2. بررسی عوامل تاثیرگذار بر روی سلامت و بهداشت پوست و تسریع کننده فرآیند های (Aging)
  3. بررسی عوامل پیشگیری کننده از بروز زودرس فرآیند پیری (Aging)
  4. آشنایی با فناوریهای نوین غیرتهاجمی جوانسازی پوست (Skin Rejuvenation Procedures)
  5. و نهایتا اشاره به برخی محصولاتی که مدعی تاثیر بر روی سلامت و بهداشت پوست می باشند

 

لازم بذکر می باشد انتخاب شیوه ها و فرآیندهای درمانی جهت افراد دارای معیارها و شاخصهائیست که توسط متخصصین زیبایی و پزشکان مشخص می گردد.

طرح استراتژی درمانی مناسب هر ضایعه و یا اختلال با توجه به عواملی همچون سن، عوامل بوجود آورنده، شرایط پوست، بیمارهای زمینه ای و عوامل محیطی و… تعیین میگردد. 

اخیراً با بهره گیری از اسکنرهای ویژه پوست(Skin Analyzer)، لایه های مختلف آن مورد ارزیابی قرار گرفته و میتوان با دقت بیشتری به آسیب های ایجاد شده پی برد. ما سعی خواهیم داشت در طی 16-12 جلسه آتی به کلیه موارد مرتبط در این مورد اشاره نموده و شما را با این مبحث جذاب و فراگیر آشنا نماییم.

 در پایان همانند گذشته توصیه می نماییم به مراجع و منابع معتبر پزشکی و حوزه سلامت مراجعه نموده و اطلاعات کاملتری را در راستای سلامت و بهداشت پوست و ارتقاء وضعیت کنونی کسب نمایید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 23
  • 0