اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

جهانگردانی که سلفی بگیرند، اعدام می‌شوند

تایلند- بر اساس گزارشات رسیده از تایلند، دولت این کشور تهدید کرده جهانگردانی که در منطقه‌ ساحلی نزدیک به یک فرودگاه بسیار شلوغ در این کشور هستند، در صورت سلفی گرفتن، ممکن است با مجازات اعدام روبرو شوند. این منطقه‌ ساحلی پرطرفدار، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی Phuket قرار گرفته که در استانی به همین نام در جنوب کشور تایلند قرار دارد. نزدیکی فرودگاه به این ساحل، باعث شده که هواپیماها در هنگام برخاستن از باند، از ارتفاع پایینی از روی سر مردم بگذرند. این مساله باعث شده که جهانگردان به این ساحل هجوم آورده و با این هواپیماهای نزدیک به زمین، سلفی بگیرند؛ کاری که ظاهرا به خشم مقامات فرودگاه انجامیده است. این مقامات می‌گویند این سلفی گرفتن، حواس خلبانان را پرت می‌کند.


آقای ویچیت کِیوسایتیام معاون رئیس کل فرودگاه Phuket در این باره در گفتگویی با نشریه‌ تایلندی Bangkok Post می‌گوید: ما در حال تعیین یک منطقه‌ امن در این ساحل هستیم که در آن عکسبرداری جهانگردان کاملا ممنوع خواهد بود و با آن به شدت برخورد خواهد شد. اما خارج از مرزهای این ناحیه‌ ممنوعه، مردم محلی و جهانگردان می‌توانند به آمد و شد معمول خود پرداخته و عکس هم بگیرند. در این زمینه، مقامات فرودگاه همچنین مردم را از پرواز دادن پهبادهای شخصی (Drones) و تاباندن خودکارهای لیزری بر بدنه‌ هواپیماهای در حال برخاستن، که باعث پرت شدن حواس خلبانان می‌گردد، منع کرده‌اند.
آقای کِیوسایتیام در ادامه مصاحبه‌اش می‌‌گوید: در صورت مشاهده تخلف در این زمینه، جریمه‌هایی در نظر گرفته شده که حداکثر آن اعدام است. آقای مونرودی گتوپان، از مدیران فرودگاه بین‌المللی Phuket، پیشتر گفته بود که مقامات همچنین نگران امنیت مردمی بوده‌اند که در این منطقه می‌ایستند و سلفی می‌گیرند. او گفته بود که ایستادن افراد در مسیر برخاستن این هواپیماها، ممکن است باعث ایجاد جراحاتی به دستگاه شنوایی آنها بشود.
یکی دیگر از مقامات فرودگاه نیز، گفته مجازات در نظر گرفته شده برای تخلف از این دستور، بر اساس قوانین مصوب سال 1978 تایلند و برابر با 5 تا 20 سال زندان، حبس ابد و اعدام می‌باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *