علم و دانش

جنگنده جدید نیروی هوایی آمریکا بدون خلبان پرواز خواهد کرد

 

نیروی هوایی آمریکا از سال 2023 جنگنده پیشرفته و جدیدی را وارد ناوگان خود خواهد کرد. Skyborg جایگزین پهپادهای نظامی و حتی F-16 خواهد شد. 

Skyborg را می توان یک پهپاد جنگی هوشمند نامید، زیرا برای هدایت آن به خلبان نیاز نخواهد بود. این پرنده خودران قادر به حمل انواع بمب و موشک و همچنین شرکت در عملیات نظامی خطرناک است. بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی نیروی هوایی، اولین نمونه عملیاتی Skyborg در سال 2023 به بهره برداری خواهد رسید. این جنگنده با دو نوع موتور، یعنی موتور مافوق صوت و معمولی در دسترس خواهد بود. 

از Skyborg می توان برای اسکورت هواپیماهای باری و سوخت رسانی نیز استفاده کرد. این هواپیما برای پرواز و فرود به باند نیاز ندارد. 

در حال حاضر، هواپیماهای جنگی برای تشخیص اهداف احتمالی دشمن متکی به سنسورهای خودشان هستند، اما با استفاده از سایبورگ، جنگنده بدون ‌سرنشین برای شناسایی اهداف، جلوتر از جنگنده حرکت خواهد کرد و اطلاعات جمع‌ آوری‌ شده را برای خلبان خواهد فرستاد. این کار به جنگنده‌هایی مانند F-35 اجازه می ‌دهد تا از فاصله دورتری با اهداف خود درگیر شوند یا به‌ کلی از درگیر شدن با آن اجتناب کنند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید