صفحه اصلی / مقالات / جشن تولد گرفتن برای فرزندان در کانادا

جشن تولد گرفتن برای فرزندان در کانادا

در کانادا گرفتن جشن تولد بخش بزرگی از فرهنگ رایج به شمار می رود. این امر به ویژه در مورد کودکان صدق می کند. البته جشن گرفتن به مناسبت سالگرد تولد تنها به مردم کانادا اختصاص ندارد، و تقریبا در همه نقاط جهان رایج است. اما امکان دارد آیین ها و باورهای در پیوند با آن، در کشورهای مختلف با هم فرق داشته باشد. بنابراین خوب است نومهاجران بدانند، بهترین روش گرفتن جشن تولد برای فرزندانشان در کانادا چگونه می باشد.

آشنایی با برخی از ویژگی های گرفتن جشن تولد در کانادا

مادران و پدران نومهاجر باید بدانند که امکان دارد در خلال سال تحصیلی و حتی تعطیلات تابستانه مدارس، فرزندانشان به چندین جشن تولد همکلاسی ها و یا هم مدرسه ای های خود دعوت شوند. برنامه این جشن ها می تواند از دعوت به شنا و بازی کردن بولینگ در نقاط گوناگون گرفته، تا رفتن به خانه کودک مورد نظر باشد. آنها در این اماکن سرگرم بازی های ویژه جشن تولد می شوند، غذاهایی مانند پیتزا و ساندویچ می خورند، کیک تولد نوش جان می کنند، و با بسته کوچکی از هدایا از سوی (خانواده) کودک مورد نظر به خانه بازمی گردند. بسته ای که به منزله تشکر از پذیرفتن دعوت به جشن و شرکت در آن است.

از دیگر سو معمولا بر برگزاری جشن و دادن هدیه تاکید زیادی می شود. اما واقعیت این می باشد که گرفتن جشن تولد برای این است، که کودک مورد نظر احساس کند دوستش دارند، و فردی ویژه می باشد. بنابراین زمانی که موعد گرفتن چنین جشنی برای فرزند فرامی رسد، توجه به این رسوم کانادایی می تواند کارساز باشد. اما در کنار آن بسیار عالی خواهد بود، که نومهاجران آداب ویژه گرفتن جشن تولد در زادگاه های خود را هم به اینجا بیاورند. همچنین مسایل مورد علاقه کودک شان، و ارزش ها و فرهنگ خانواده خویش را، مدنظر داشته باشند.

 

 

در ادامه ده پیشنهاد مطرح می شود که می توانند، جشن تولد کودک را به مراسمی ویژه و به یادماندنی تبدیل کنند.

  1. گرفتن عکس کودک مورد نظر در تمامی سالروزهای تولد و همچنین انداختن عکس خانوادگی به رسمی همیشگی، برای اینکه بتوان مشاهده کرد اعضای خانواده به مرور زمان دستخوش چه تغییراتی می شوند.
  2. تشویق کودک به به یاد آوردن خاطرات خوش جشن سال پیش، خواه به صورت رسمی و خواه به شکل تعریف شفاهی آن خاطرات، داشتن دفترچه عقاید و عکس های مربوطه، گرفتن فیلم های خانوادگی، نوشتن دفترچه خاطرات و غیره!
  3. پیشنهاد آوردن عکس و ماجراهای در پیوند با کودک مورد نظر به اعضای خانواده و دوستان، و درست کردن یک دفترچه عقاید عکس دار از مجموعه آورده ها!
  4. دعوت به عمل آوردن از خواهران و برادران، مادر و پدربزرگ ها، آموزگاران و افرادی که برای کودک مورد نظر، اهمیت دارند. در هنگام نوشتن کارت دعوت به این اشخاص، خود این کودک باید جزئی از روند کار باشد.
  5. خواستن از کودک مورد نظر که لیستی از اهداف و آرزوهایش برای سال آینده را بنویسد. همچنین ذکر کند، برای دستیابی به آنها چه طرح و برنامه ای دارد.
  6. تشویق کودک مورد نظر به انجام قدری کار داوطلبانه و صرف مقداری از پولی را که برای سالگرد تولدش گرفته برای خرید اسباب بازی و لباس جهت کمک به کسانی که به اندازه خودش نیکبخت نیستند.
  7. همچنین پیشنهاد به اعضای خانواده و دوستان جهت اهدای مبلغی به یک نهاد نیکوکاری از سوی کودک مورد نظر!
  8. رفتن به یک سفر خانوادگی یک روزه، و یا مکان مورد علاقه کودک مورد نظر به انتخاب خودش!
  9. پختن غذای مورد علاقه کودک مورد نظر و یا بردن او به رستوران محبوب خودش به اتفاق کل اعضای خانواده!
  10. انجام کاری در پیوند با فرهنگ خانواده مانند تلفن زدن، و یا برقراری ارتباط آن-لاین با خویشاوندان و دوستانی که در زادگاه او زندگی می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *