اخباراخبار کانادا

جریمه 7 میلیون دلاری مرد بریتیش کلمبیایی به خاطر حمله وحشیانه به نوجوان نگون بخت

 

مرد اهل کملوپس بریتیش کلمبیا به پرداخت 7 میلیون دلار جریمه برای جبران هزینه های درمانی و مراقبتی، و همچنین فرصت زندگی عادی که از نوجوان بخت برگشته گرفت، محکوم شد. در سال 2016 بود که جسی سمپسون 60 کیلویی در 18 سالگی بعد از جشن فارغ التحصیلی دبیرستان، در حال پرسه زدن وارد حیاط خانه کریستوفر تیکریب شد که مرد 39 ساله 100 کیلویی او را با چوب بیسبال به قصد کشت کتک زد. تیکریب می گوید در آن دوره به خاطر افزایش دزدی در محله، بسیار حساس شده بود.

افسر پلیسی که بعد از حادثه در صحنه حاضر شده بود گزارش داد این بدترین ضرب و شتمی بوده که او در عمرش دیده به طوری که برخی جراحت ها می توانست منجر به مرگ سمپسون شود.

در گزارش قاضی پرونده ای که تیکریب را به جرم ضرب و شتم شدید به 7 سال حبس محکوم کرد نیز آمده است: جسی سمپسون برای بقیه عمر به مراقبت 24 ساعته نیاز دارد، توانایی تکلم را تا حدودی از دست داده، قادر به تمرکز و شرکت در اکثر فعالیت ها نیست، قدرت راه رفتن را از دست داده و به ویلچر وابسته شده است، کنترل ادرار خود را ندارد، و برای جلوگیری از زخم بستر، پیوسته باید با کمک دو نفر در تختش جا به جا شود. او قدرت فهم کافی برای درک شرایط و ناتوانی اش را دارد.

 

 

 

به نوشته سی بی سی نیوز، جریمه 7 میلیون دلاری تیکریب شامل 1.4 میلیون دلار درآمد از دست رفته سمپسون، و 3 میلیون دلار هزینه مراقبت از او در آینده است. همچنین تیکریب باید 1.5 میلیون دلار برای هزینه های درمان و مراقبت از سمپسون به وزارت بهداشت بریتیش کلمبیا پرداخت کند. به علاوه، قاضی مجرم را به پرداخت 400 هزار دلار غرامت برای از بین رفتن تمامی فرصت ها و لذت هایی که سمپسون در اوج جوانی در آغاز تجربه کردن آنها بود جریمه کرد. 

تیکریب که در ابتدا متهم به اقدام به قتل شده بود، در نهایت به جرم ضرب و شتم شدید گناهکار شناخته شد. شواهد نشان می دهد او در ماه های منجر به حادثه به شدت تحت تاثیر افزایش دزدی و خشونت در محل زندگی خود بوده و حتی چندین بار با 911 برای گزارش سرقت خودرو تماس گرفته بوده است.

به گفته پلیس، وقتی ماموران به صحنه جرم رسیدند تیکریب بالای سر سمپسون ایستاده بود و می گفت: گرفتمش.

پس از حادثه، مادر سمپسون به خاطر مراقبت از فرزندش کار خود را از دست داد که قاضی 75 هزار دلار نیز برای جبران درآمد از دست رفته او، تیکریب را جریمه کرد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست