اخبار

جدایی خانواده ها از یکدیگر با بسته شدن مرز کانادا-آمریکا 

کانادا- The Globe and Mail: بسته شدن طولانی ترین مرز غیر حفاظت شده جهان که کانادا و آمریکا را از یکدیگر جدا می کند، سبب جدایی ناخواسته بسیاری از زوج ها و اعضای خانواده از یکدیگر شده است. رفت و آمد آزادانه شهروندان دو کشور طی چند دهه گذشته، سبب ایجاد شدن پیوندهای عاطفی شهروندان با یکدیگر شده است. اما با شیوع کروناویروس، مرز بین دو کشور بر روی سفرهای غیرضروری بسته شد.

گریگ کیتینگ 56 ساله شهروند کانادایی است که در هر دو کشور زندگی می کند. او و همسر آمریکایی اش جینجر در کارولینای جنوبی زندگی می کنند. اما گریگ همچنین در کانادا خانه و بیزنس دارد. او پس از سفر به نووا اسکوشیا برای رسیدگی به بیزنس اش در ماه ژانویه به دلیل بسته شدن مرز قادر به بازگشت به آمریکا نیست. کیتینگ در گفتگو با خبرنگاران گفت: همسرم در چارلستون – کارولینای جنوبی زندگی می کند و دوشنبه 50 ساله شد. برایش 50 شاخه رز فرستادم. اینکه نمی توانم نزدش بازگردم وحشتناک است. دلم برایش تنگ شده است. عاشق همسرم هستم. 

جکلین کالین، سخنگوی آژانس خدمات مرزی کانادا گفت: همسران خارجی اتباع کانادا و یا فامیل درجه یک آنها و همچنین افراد مقیم، برای ورود به کشور بایستی ثابت کنند که سفرشان ضروری است. اگر سفر ضروری تشخیص داده شود، متقاضی بایستی به مدت 14 روز خود را تحت قرنطینه خانگی قرار بدهد. کالین تاکید کرد که در صورت ضروری تشخیص داده نشدن سفر، متقاضی اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت. 

کانادایی ها و آمریکایی ها در دو سوی مرز اثرات منفی بسته شدن مرز بر رابطه شان را احساس می کنند. وندی اسپالا، 53 ساله به طور مرتب فاصله 20 دقیقه از خانه اش در بوفالو (آمریکا) به آبشار نیاگارا برای ملاقات با نامزدش را طی می کرد و همچنین مرتب به پسرش در سنت کاترین – انتاریو سر می زد. ماموران آژانس خدمات مرزی کانادا به دلیل بالغ بودن پسر وندی، سفر او به کانادا را غیرضروری تشخیص داده و فعلا اجازه ورود نداده اند. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!