صفحه اصلی / اخبار / جدال نخست وزیر مجارستان با جورج سوروس بر سر مهاجرت مسلمانان به اروپا بالا گرفت!

جدال نخست وزیر مجارستان با جورج سوروس بر سر مهاجرت مسلمانان به اروپا بالا گرفت!

behzad-azizi

مجارستان – تنش بین جورج سوروس و ویکتور اوربان (نخست وزیر مجارستان) شدت گرفته است. اوربان در سخنان اخیرش ضمن حمله به سوروس، شبکه ای که برای اشغال اروپا توسط مهاجران تلاش می کند را خطرناک توصیف کرد و گفت: اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا قبل از اینکه این میلیاردر (سوروس) بتواند برنامه خود برای نابودی قاره اروپا را به اجرا بگذارد، باید استقلال خود را از امپراطوری سوروس به دست آورند.

چند روز قبل از آن، یکی از نمایندگان مجلس مجارستان به نام استوان هولیک، نگرانی خود را بابت استفاده سوروس از سازمان متعلق به خود به نام Open Society Foundations (دومین سازمان خیریه سیاسی در جهان) برای اعمال نفوذ در انتخابات سال 2018 مجارستان، شکست اوربان و باز کردن درب های کشور به روی مهاجران مسلمان، ابراز کرد. سوروس که شهروند مجارستانی-آمریکایی است، اخیرا 18 میلیارد دلار به بنیاد OSF کمک کرد. یکی دیگر از نمایندگان مجلس مجارستان، سوروس را <شیطان> خطاب کرد.

اوربان تا به اینجا در برابر هجوم مهاجران مسلمان به کشورش، مقاومت کرده است و قصد دارد از دموکراسی در مجارستان و فرهنگ آن دفاع کند. حتی اگر این اقدام به مذاق اتحادیه اروپا خوش نیاید و از سوی آن اتحادیه به کوتاهی از پذیرش سهم خود از مهاجران مسلمان متهم شود.

نخست وزیر در مراسم یادبود سالگرد قیام ضد شوروی در مجارستان، اعلام کرد: این طرح برای ایجاد یک قاره مخلوط و چند فرهنگی، توسعه یافته است. ما توانستیم در مقابل آن مقاومت کنیم. اشاره او به کشورهایی مانند لهستان، جمهوری چک و همچنین اسلوواکی بود که موضع ضد مهاجران را در پیش گرفته و سهمیه تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویان مسلمان را رد کرده اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *