اخباراخبار کانادا

جداسازی مادر و دختر یازده ساله پناهجو توسط دولت برای نجات کودک از ختنه دختران 

تورنتو- در ماه می 2017، حدود 7 ماه پس از ورود به کانادا، درخواست پناهندگی جورجیتا پالمر 40 ساله و پسر 3 ساله اش ساموئل رد شد. اما درخواست پناهندگی دختر 11 ساله اش تنه (Tenneh) پذیرفته شد. زیرا این نگرانی وجود داشت که در صورت بازگردانده شدن به سیرالئون، با خطر ختنه دختران روبرو بشود. (برای این مادر و اعضای خانواده اش اسامی مستعار انتخاب شده است.)

پالمر می گوید: به دخترم گفتم که اگر به کشورمان برگردیم، به ما حمله خواهند کرد. او نمی داند ختنه دختران چیست، بنابراین فقط گفتم که مورد حمله قرار خواهیم گرفت.

تصمیم دولت برای پذیرفتن درخواست پناهندگی تنه بدون اعضای خانواده اش به این معنی است که پالمر و پسرش از کانادا اخراج خواهند شد. این به این دلیل است که وزارت مهاجرت کانادا، والدین و برادر و خواهر یک پناهجوی خردسال را <عضو خانواده> نمی داند. در حالی که پناهجوی بزرگسال در صورت پذیرفته شدن درخواست پناهندگی اش می تواند اعضای خانواده اش را نزد خود نگه دارد. متاسفانه بر طبق قوانین کانادا، تنه از اضافه کردن نام مادر و برادرش به فرم درخواست اقامت دائم منع شده است.

پالمر می گوید: فکر می کنم آنها باید قانون را اصلاح کنند. چون یک کودک بدون والدین نمی تواند زندگی کند. من این درد را تجربه کردم. چون بدون مادر بزرگ شدم. بدون شنیدن کلمه دوست ات دارم و آغوش گرم مادر. خواهر بزرگتر من جانش را به دلیل ختنه دختران از دست داد. بنابراین همیشه نگران بودم و نمی خواستم جان دخترم به خطر بیفتد. من کاملا مخالف این سنت هستم.

پالمر می گوید که تنه نگران از دست دادن مادر و برادرش می باشد و هر روز افسرده تر می شود. مادر دلشکسته می گوید: اگر مرا اخراج کنند چه کسی از دخترم نگهداری خواهد کرد؟

قانون ممنوعیت اضافه شدن اسامی والدین و اعضای خانواده به درخواست اقامت دائم پناهجویان خردسال، صرفنظر از اینکه پناهجو به تنهایی یا به همراه اعضای خانواده به کشور وارد شده، شامل همه پناهجویان کودک می شود. این واقعیت که پناهجویان خردسال مانند تنه 11 ساله، کسی را در کانادا ندارند در نظر گرفته نمی شود.

دولت دلیل این ممنوعیت را محافظت از پناهجوی کودک (بخصوص آنهایی که به تنهایی وارد کشور می شوند) در برابر <سوءاستفاده> ذکر می کند. اما مدرک مستندی برای توجیه سیاست خود ارائه نکرده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0