اخباراخبار کانادا

جایگاه روز ویکتوریا وسط تعطیلات کووید-19 کجاست؟

به نقل از نشنال پست

در تعطیلات پایان این هفته روز ویکتوریا را جشن می گیریم. در واقع این کاری است که هر سال این موقع انجام می دادیم. اما امسال، وسط بحران کووید-19، و در شرایطی که هر روزمان تعطیل است، در خانه نشسته ایم، و به سختی می توانیم روزهای هفته را از هم تشخیص بدهیم، معلوم نیست جایگاه دوشنبه های تعطیل کجاست.

تعطیلات طولانی آخر هفته چرا باید خوشحالمان کند وقتی در طولانی ترین و لعنتی ترین تعطیلات عمرمان به سر می بریم؟

روز ویکتوریا در تقویم کانادایی ها جایگاه ویژه ای دارد. نوید فرا رسیدن بهار و پایان فصل سرما را می دهد و بهتر از آن، گویی با گرم شدن هوا و تعطیل شدن مدارس، بوی تابستان را با خود می آورد.

روز ویکتوریا، روز برپا کردن باربکیو بود و گشت و گذار در طبیعت. گویی مقدمه ای بود برای خوشگذرانی ها و لذت هایی که در طول تابستان انتظارش را داشتیم؛ اما امسال چه کنیم که خود تابستان هم کنسل شده است؟

 

 

در اوایل پاندمی نسبت به این وضع مقاومت می کردیم. فروشگاه ها خود را موقتا تعطیل اعلام کرده و کنسرت ها به تعویق افتادند. اما با گذشت 2 ماه، دریافتیم موقت از چیزی که فکرش را می کردیم طولانی تر بود. هرچند بعضی کسب و کارها در حال بازگشایی هستند و برخی پارک ها دوباره قابل تردد شده اند، اما همه خیلی خوب می دانیم بسیاری از کارهایی که سال های گذشته از انجام آنها لذت می بردیم، امسال از فهرست برنامه هایمان غایب خواهند بود. 

تورنتو یکی از شهرهایی است که بسیاری از جذابیت های تابستانه خود را لغو کرده است: فستیوال Pride که هر ساله در ماه ژوئن برگزار می شد و از چند هفته قبل هیاهوی آن به راه می افتاد؛ فستیوال کاریبانا که در 50 سال اخیر اولین بار است که اجرای آن کنسل می شود؛ و بدتر از همه نمایشگاه ملی کانادا، که تصور تورنتو بدون این نمایشگاه دشوار است. در بریتیش کلمبیا نیز همه فستیوال های تابستانه، کنسرت ها و رویدادهای ورزشی کنسل شدند. همه اینها شور و هیجان تابستان بود که از دست دادنش برای کانادایی ها خیلی سنگین است. 

و بسیار روشن است که از تورهای مسافرتی و گذراندن تعطیلات در هتل ها و مجتمع های تفریحی هم  خبری نیست. ویروس کرونا ضربه سنگینی به صنعت توریسم وارد کرد. فعالیت خطوط هواپیمایی به حدی کم شده که آنها را به مرز ورشکستگی رسانده است. تقاضا برای مسافرت های هوایی بسیار اندک است و عواقب ادامه این وضعیت غیرقابل پیش بینی است. این هفته کمیسیون اروپا دستورالعمل وظایف خطوط هوایی در قبال لغو پرواز از سوی مشتری را اعلام کرد. به رغم اصرار صاحبان صنعت توریسم بر عدم پذیرش کنسلی ها، طبق این دستورالعمل هواپیمایی ها ملزم به پس دادن پول مشتری هستند. این در حالی است که خطوط هواپیمایی کانادا هیچ تعهدی به پس دادن پول مشتری نداشته و در عوض تاریخ بلیت را برای استفاده در آینده باز می گذارد. 

با ادامه این شرایط، احتمالا تا چند ماه آینده امکان سفر به خارج از کشور، لذت بردن از تعطیلات، تماشای مسابقات بیسبال، شرکت در فستیوال های موسیقی، مهمانی در فضای آزاد یا هر کاری که با خارج از خانه و نزدیک شدن به دیگران ارتباط دارد، را نخواهیم داشت. تابستان امسال محصور در چهار دیواری خانه چه طور خواهد گذشت؟ همه این دلخوشی ها برایمان چه قدر ارزش داشت؟ ظاهرا باید بپذیریم که امسال تابستان از راه نخواهد رسید. تجربه روز ویکتوریا بدون فعالیت های معمول در این روز این امر را برایمان ملموس تر می کند. اما مسئله نگران کننده تر این است: آیا می توانیم به فرا رسیدن پاییز امیدوار باشیم؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!