صفحه اصلی / اخبار / جان مک کالوم: کانادا روی انتقال پناهجویان آفریقایی متمرکز خواهد شد

جان مک کالوم: کانادا روی انتقال پناهجویان آفریقایی متمرکز خواهد شد

اتاوا- جان مک کالوم، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، در سالگرد ورود اولین گروه از پناهجویان سوری به کانادا، در گفتگو با مجری برنامه رادیویی The House (رادیو CBC)، ضمن تاکید بر نقش مهاجران در اشتغالزایی در کشور، گفت که خوشبختانه 90 درصد از پناهجویان سوری که ظرف یک سال گذشته به کشور وارد شده اند در کلاس های زبان (ESL)  شرکت کرده و بسیاری از آنها نیز مشغول به کار شده اند.

مک کالوم در پاسخ به این سوال که آیا در سال 2017 از سایر پناهجویان نیز به اندازه پناهجویان سوری حمایت خواهد شد، گفت: من بابت تمرکز بر روی پناهجویان سوری در سال 2016، عذرخواهی نخواهم کرد. چون ما با بزرگترین بحران پناهجویان در جهان روبرو بودیم. اما از این پس، رویکرد متعادل تری خواهیم داشت. پناهجویانی از کشورهای آفریقایی وجود دارند که مدت هاست در انتظار بسر می برند. البته تعداد آنها به هیچ وجه با تعداد پناهجویانی که در سال 2016 وارد کشور شدند، قابل مقایسه نخواهد بود. اما باید بگویم که تعداد آنها مسلما از تعداد پناهجویانی که در سال های 2013، 2014   و2015  توسط دولت سابق پذیرفته شدند، بیشتر خواهد بود.

وی تاکید کرد، با اینکه همچنان در سال 2017 تعدادی پناهنده سوری پذیرفته خواهند شد، اما تمرکز اصلی روی پناهجویان آفریقایی خواهد بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *