اخباراخبار جهان

جانشین احتمالی پاپ: مهاجرت بی رویه سبب نابودی اروپا خواهد شد

واتیکان- کاردینال رابرت سارا از آفریقا و یکی از مقامات ارشد واتیکان به عنوان یکی از جانشینان احتمالی پاپ فرانسیس محسوب می شود. کاردینال سارا در مصاحبه اخیرش با نشریه فرانسوی Valeurs Actuelles گفت: آنان که با استفاده از انجیل مهاجرت را ترویج می دهند، برداشت اشتباهی از آن را ارائه می نمایند.

سارا که به دلیل عقاید محافظه کارانه اش در مورد اسلام، مهاجرت و مسایل دیگر مشهور می باشد، همچنین مهاجرت انبوه یا بی رویه را شیوه نوین برده داری توصیف کرد و گفت: کلیسا نباید با سیاستمداران حامی مهاجرت انبوه به این قاره به طور سنتی مسیحی همکاری کنند. مهاجرانی که به اروپا می آیند، بی پول و بی کار هستند. آیا این چیزی است که کلیسا می خواهد؟ کلیسا نمی تواند با این شیوه نوین برده داری همکاری کند. اگر کشورهای غربی به این روال ادامه بدهند، این ریسک وجود دارد که  اروپا به دلیل پایین بودن نرخ زاد و ولد، توسط خارجیان اشغال شود. مانند اشغال رم توسط بربرها. اکثریت جمعیت کشور من مسلمان هستند، بنابراین می دانم که واقعیت چیست. اگر اروپا محو شود، اسلام دنیا را تسخیر خواهد کرد.

 

اظهارات کاردینال سارا، کاملا با عقاید پاپ فرانسیس مغایرت دارد. پاپ فرانسیس بارها بر ارزش مهاجران برای کشورهای میزبان تاکید کرده و کشورهای اروپایی را به باز کردن مرزهایشان به روی مهاجران جهان سومی تشویق کرده است.  

کاردینال رابرت سارا متولد 15 جون 1945 در گینه می باشد. او 20 نوامبر 2010 به مقام کاردینالی ارتقاء یافت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان