Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / ورزش / فوتبال / جام جهانی و سیاست: لغو دیدار دوستانه آرژانتین با اسرائیل

جام جهانی و سیاست: لغو دیدار دوستانه آرژانتین با اسرائیل

پس از اعتراض های گسترده فلسطینی ها و هوادارانشان، در نهایت در پنجم ژوئن اعلام شد دیدار دوستانه تیم های آرژانتین و اسرائیل/ آخرین بازی تدارکاتی آرژانتینی ها که قرار بود در شانزدهم ماه جاری در ورزشگاه تدی کولِک بیت المقدس/ اورشلیم برگزار گردد، لغو شده است. چراکه از زمان آغاز تمرینات تیم ملی آرژانتین در اردوگاه باشگاه بارسلونا (در اسپانیا)، گروهی با حضور در اطراف آن به برگزاری این دیدار اعتراض داشته اند. آنها ضمن حمل پیراهن‌ های خونین تیم ملی آرژانتین، شعار مسی بازی نکن سر دادند.

جبریل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین نیز از لیونل مسی خواسته بود، برای این دیدار به اسرائیل سفر نکند. همچنین تهدید نموده بود در صورت انجام این سفر، هواداران فلسطینی باید عکس و پیراهن های وی را آتش بزنند. در عین حال در نامه ‌ای به کلودیو تاپیا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین نوشته بود، اسرائیل از این مسابقه به عنوان ابزار سیاسی استفاده می کند.

تصمیم لغو این بازی از جمله با خشنودی گونزالو هیگوان مهاجم تیم آرژانتین، و آقای رجوب روبرو شد. کمااینکه این بازیکن خاطرنشان کرد: سرانجام توانستیم، کار لازم را انجام بدهیم.

جبریل رجوب نیز در بیانیه ‌ای که صادر نمود، از جمله نوشت: از تمامی گروه‌ها و نهادهای مردمی و ورزشی در سراسر جهان تشکر می ‌کنیم که بگونه ای مستمر تلاش نمودند، پیام ورزش و به ‌ویژه فوتبال‌ پیروز گردد، و نگذاریم که ورزش همچون ابزاری برای تحریک سیاسی به کار گرفته شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *