علم و دانش

جاسوس پرنده؛ پهپاد طراحی شده به شکل کبوتر

آیا می دانستید که 30 نهاد نظامی و دولتی در چین، طی چند سال اخیر، انواع  پهپادهایی که به شکل پرنده طراحی شده اند را در آسمان این کشور به پرواز در آورده اند؟ هدف: جاسوسی هوایی از مردم! مساله نگران کننده تر اینکه مقامات دولتی در چین قصد مجهز کردن این <درون> ها به اسلحه را دارند.

فاشیسم در حال بازگشت به کشورهای توسعه یافته است. دولت می تواند تک تک ایمیل های شما را مرور کرده و از طریق GPS مکان و موقعیت تان را ردیابی کند؛ از علائق و عادت هایتان مطلع بشود و اگر بخواهد می تواند از اطلاعات جمع آوری شده به عنوان سلاحی بر علیه شما استفاده کند.

آمریکای شمالی نیز از جاسوسی دولت ها بر اتباع خود مصون نیست. طی چند سال اخیر، افرادی مانند ادوارد اسنودن و دیگران، افشاگری های جنجالی را در این مورد انجام داده اند. با افزایش حملات تروریستی به روش های مختلف، از بمبگذاری تا کشتار جمعی، دولت ها برای تامین امنیت عمومی و پیشگیری از اینگونه حملات به استفاده از ابزارهای مختلف روی آورده اند. حملات تروریستی مانند حملات 11 سپتامبر، زنگ خطر بزرگی برای دولت آمریکا بود و زمینه را برای گروهی از افراد قدرتمند و بانفوذ فراهم کرد تا به بهانه مبارزه با تروریسم، از اتباع خود جاسوسی کنند و آنها را به صورت غیرمستقیم تحت نظر قرار بدهند.

همانطور که گفته شد، یکی از این تدابیر، استفاده از پهپادهای طراحی شده به شکل کبوتر است. از این وسایل پرنده بخصوص در مناطق مرزی چین با مغولستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و هند استفاده می شود. اینها مناطق اکثرا مسلمان نشین می باشند که داعیه استقلال از چین را سر داده اند.

هر پهپاد مجهز به سیستم GPS، دوربین با وضوح بسیار بالا و سیستم کنترل پرواز می باشد که به ماهواره متصل بوده و از راه دور کنترل می شود. این پهپادهای کوچک در صورت مجهز شدن به سلاح، می توانند مواضع دشمن و اهداف از پیش تعیین شده را مورد حمله قرار بدهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0