اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

جاسوسی ارتش کانادا از شهروندان کانادایی

اتاوا- بر اساس دستورالعمل جدید دولت فدرال، ارتش کانادا می تواند اطلاعات مربوط به شهروندان کانادایی را جمع آوری و به اشتراک بگذارد. البته به شرطی که دلیل موجه برای آن وجود داشته باشد.

چشم انداز دسترسی عوامل اطلاعاتی ارتش به اطلاعات شخصی کانادایی ها نگرانی مدافعان حقوق مدنی را سبب شده است؛ زیرا معلوم نیست که چه مقدار از این اطلاعات به طور تصادفی و از طریق دسترسی گسترده به فضای مجازی جمع آوری شده است.

Canadian Press اخیرا از طریق قانون دسترسی به اطلاعات، کپی دستورالعمل 8 صفحه ای مورخ آگوست 2018، در مورد جمع آوری اطلاعات شهروندان کانادایی را به دست آورد. در این سند که خطاب به کارکنان وزارت دفاع و اعضای نیروهای مسلح کانادا می باشد، هرگونه اطلاعات جمع آوری شده از کانادایی ها بایستی با یک عملیات نظامی ارتباط مستقیم و فوری داشته باشد. در عین حال هشدار داده شده که فناوری ها و توانایی های در حال ظهور و پیشرفته، احتمال جمع آوری شدن ناخواسته اطلاعات شخصی کانادایی ها از منابعی مانند رسانه های اجتماعی را فراهم کرده است.

در بخشی از این دستورالعمل آمده است: اطلاعات مربوط به شهروندان کانادایی، می تواند حفظ شده و در عملیات دفاع اطلاعاتی مورد استفاده قرار بگیرد و با سایر نهادها و آژانس های دولتی به اشتراک گذاشته شود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!