اخباراخبار کانادا

جاستین ترودو: 240 هزار کانادایی برای دریافت مزایای جدید تقاضا داده اند

 

اتاوا- به نقل از گلوبال نیوز و به گفته نخست وزیر، بیش از 240 هزار کانادایی دراولین روز اجرای برنامه حمایتی که از دوشنبه 12  اکتبر آغاز شده است، برای دریافت مزایای اضطراری تقاضا داده اند.

جاستین ترودو طی کنفرانس خبری سه شنبه 13 اکتبر، آخرین وضعیت برنامه Canada Recovery Benefit (CRB)، که جایگزین CERB یا مزایای اضطراری کانادا شده است را به روز رسانی نمود.  

این برنامه برای کمک به افرادی که واجد شرایط بیمه اشتغال یا EI یا سایر مزایا نمی باشند، در نظر گرفته شده است. برای واجد شرایط بودن، می بایست به دلیل کووید-19 شغل خود را از دست داده باشید و یا درآمدتان به نصف کاهش یافته باشد. 

بر اساس برنامه جدید، هفته ای 500 دلار به مدت 26 هفته به واجدین شرایط پرداخت می شود. 

همانطور که گفته شد، برنامه جدید از دوشنبه به اجرا گذاشته شده است، اما به گفته اداره آمار در روز نخست با اشکالات فنی همراه بوده است. خوشبختانه اشکال فنی رفع شده است و مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد. 

 

 

برنامه CRB، یکی از سه برنامه حمایتی جدید است که دولت فدرال پس از پایان CERB برای تحت پوشش قرار دادن افرادی که به EI دسترسی ندارند، به اجرا گذاشته شده است. 

دولت فدرال همچنین مزایای مراقب (CRCB) را برای والدینی که فرزندان شان نمی توانند به مهد یا مدرسه بروند و همچنین مزایای استعلاجی (CRSB) را برای افرادی که مرخصی استعلاجی با حقوق ندارند، در نظر گرفته است. 

به پیش بینی دولت فدرال، 700 هزار نفر برای دریافت مزایای CRCB اقدام خواهند کرد. 

در ماه آگوست، 4.7 میلیون کانادایی مزایای اضطراری CERB را دریافت کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست