مقالاتمقالات اجتماعی

جاافتادن موفقیت آمیز در محل کار جدید در نود روز

تنها چیزی که می تواند خستگی ناشی از ارسال شمار زیاد فرم های درخواست کار و مصاحبه های پرفشار روانی شغلی را از تن یک نومهاجر یا فردی که تازه دوران دانشجویی را پشت سر گذاشته، مدرک مربوطه را گرفته، و آماده ورود به بازار کار به مثابه یک نیروی ماهر شده، این است که یکی از کارفرمایان بالقوه در حوزه مورد علاقه اش او را به همکاری دعوت کرده باشد. اما این دعوت می تواند، تازه اول کار تلقی شود. زیرا جاافتادن موفقیت آمیز در محل کار جدید از اهمیت بسیاری برخوردار است.

آنچه در پی می آید، هشت توصیه مجرب برای چنین جاافتادنی در 90 روز نخست می باشد.

نزدیک شدن به بازیگران کلیدی

گرچه هر فرد تازه وارد به محل کار به ذینفع ها و همکاران معرفی می شود، اما حضور فعالانه داشتنش به خود او بستگی دارد. بنابراین کاملا ضروری است که در نخستین مراحل شغل جدید به منظور جلب پشتیبانی و احترام رئیس، همکاران هم رده، و زیردستان خود، به آنها نزدیک شود. زیرا بدون جلب احترام نمی توان، در هیچ محل کاری موفق شد.

رها کردن منطقه مانوس

 

 

در چند هفته نخست باید راه های جدیدی برای همکاری با مجموعه ای متفاوت از مهارت ها یافت. به این منظور می توان فزون بر انجام وظایف محوله، بگونه ای مستمر به سراغ افراد دیگر رفت و با آنها همکاری موثر داشت. افرادی که متعلق به طیف گسترده ای از تیم های مختلفند، و به صورت گروهی کار می کنند. 

آغازی خوب و مناسب

از طریق انجام دست کم سه اقدام چشمگیر در آغاز به کار در هر محل جدید، امکان کسب امتیاز و پیروزی زودهنگام به وجود می آید. مساله ای که به نوبه خود زمینه را برای موفقیت های آینده آماده می کند. در عین حال باید توجه داشت که شانس تاثیرگذاری اولیه تنها یک بار است، و امکان تکرارش وجود ندارد. بنابراین تمرکز بر کسب امتیاز و پیروزی زودهنگام، برای موفقیت های بیشتر آتی اقدامی ضروری می باشد.

تطابق با فرهنگ محل کار

درک و تشخیص فرهنگ محل کار و در ادامه تطابق دادن خود با آن، اهمیت حیاتی دارد. مثلا اینکه فرهنگ لباس پوشیدن در این محل چگونه است؟ و یا اینکه در هنگام پاسخگویی به ارباب رجوع از چه ادبیاتی استفاده می شود؟

ایجاد موقعیت مدیریت

همانگونه که پیشتر گفته شد، کار تازه مقدمات زمینه ای بدون قضاوت و پیش داوری را فراهم می آورد. این بدان معناست که فرد تازه وارد به محل کار از این فرصت مناسب برخوردار می باشد، که بتواند بهترین ویژگی های کاری و خصوصیات فردی خویش را نشان بدهد. بنابراین نخستین 90 روز حضور در این محل، فرصتی مغتنم جهت ارسال علایم مثبت و ایجاد استانداردهای حرفه ای است.

آموختن سریع تر مهارت های نوین

شرکت ها همواره برای کارجویان دارای توانایی آموختن و ایجاد مهارت های نوین، حق تقدم قائل می شوند. بنابراین وقتی کارجو فهمید در صورت استخدام لازم است چه کاری را انجام بدهد، باید دریابد چه مدارک تحصیلی/ حرفه ای برای انجام آن ضرورت دارند، و یا می توانند در زندگی کاریش تغییرات مثبت ایجاد کنند. به عبارت دیگر اگر انجام کار مورد نظر مستلزم داشتن مدارک تحصیلی/ حرفه ای بیشتر است، قطعا باید در پی به دست آوردن آنها برود. این اقدام زودهنگام در درازمدت نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

ایجاد روابط بی غل وغش

توانایی انجام وظایف محوله در محل کار نوین، با توانایی روابط درونی خوب در این محل پیوند مستقیم خواهد داشت. این امر به ویژه در مورد ذینفع های بلندپایه، همکارانی با شرح وظایف مرتبط یا موازی، و گروه کاری بلافصل فرد تازه وارد، صدق می کند. بنابراین باید هرچه زودتر، در اسرع وقت با این افراد روابط بی غل وغش ایجاد کرد.

انتطار وقوع رخدادهای غیرمنتظره

حتی اگر انسان دارای بهترین نیت ها باشد، امکان دارد در زندگی اش رخدادهای غیرمنتظره پیش بیایند. بنابراین باید برای اینگونه رخدادها آمادگی داشت. 

چکیده اینکه در هر روز کاری باید مشتاق و سازگار بود، و بالاتر از همه مهارت های خود از جمله ارتباطات، قابل اتکاء بودن، کارگروهی، رهبری، ایجاد روابط، و در عین حال مستقل بودن خویش را حفظ کرد، و ادامه داد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *