اخباراخبار کانادا

ثبت حداقل 8 مورد ابتلا به ویروس جدید انگلیسی در انتاریو 

 

 

انتاریو- دکتر باربارا یافی، طی کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه 12 ژانویه، 8 مورد دیگر ابتلا به ویروس جدید کووید-19 (نوع انگلیسی) در انتاریو را تایید کرد. 

به نقل ازNarcity.com  و به گفته دکتر یافی، شمار مبتلایان به این ویروس هم اکنون به 14 رسیده است، اما احتمال بیشتر بودن تعداد مبتلایان وجود دارد.  یافی گفت: بسیار محتمل است که از موارد بیشتر اطلاع نداشته باشیم. 

به گفته وی، در حالی که 5 مورد از 8 مورد ابتلا به ویروس جدید به مسافران اخیرا بازگشتی از انگلستان مرتبط است، اما سه نفر از مبتلایان سابقه سفر به انگلیسی و یا تماس با فرد مسافر را نداشتند. 

یافی افزود: واحدهای بهداشتی در حال تحقیق از این سه فرد می باشند. ما تا به این لحظه به مدرکی دال بر سفر، دست نیافته ایم. مردم باید شفافیت بیشتری در افشای تماس ها و سابقه سفرهایشان داشته باشند.  

 

 

اولین زوج مبتلا به نوع جدید ویروس انگلیسی که ساکن ناحیه دورهام می باشند، به دلیل مخفی نگه داشتن سابقه تماس با فرد بازگشتی از انگلستان، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

یافی گفت: نوع جهش یافته و جدید ویروس در انتاریو وجود دارد. داده های موجود نشان می دهد که نوع  جدید ویروس حداقل 56 درصد مسری تر است. اگر ثابت شود سه فرد مبتلا سابقه سفر نداشتند، این نشانه شایع بودن ویروس در جامعه است، که می تواند فوق العاده نگران کننده باشد. 

بر اساس مدل سازی جدید، احتمال دو برابر شدن شمار مبتلایان به نوع جدید ویروس در انتاریو، طی 10 روز آینده وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست