اخباراخبار کانادا

تینا فونتین، قربانی شکست دولت در حمایت از بومیان کانادا

مانیتوبا- در پایان گزارش بررسی واقعه مرگ نوجوان مانیتوبایی و نقش نظام و سیستمی که می بایست از او محافظت می کرد، مشخص شد که متاسفانه تینا فونتین علیرغم توصیه های مستمر در مورد لزوم ارائه خدمات حمایتی و درخواست خودش، قبل از مرگ از هیچ جلسه مشاوره ای برخوردار نشد. در گزارش 115 صفحه ای سازمان Manitoba Advocate for Children and Youth آمده است که از این نوجوان برای شرکت در هیچ برنامه یا جلسه مشاوره ای دعوت نشد و نامبرده از حمایتی که می بایست او را از بزرگسالانی که در ماه های آخر عمرش از او سوء استفاده می کردند محافظت می کرد، محروم بود.

دافنه پنروز، از سازمان مورد اشاره گزارش تحقیقات خود را در محل زندگی فونتین یعنی Sagkeeng First Nation مانیتوبا منتشر کرد. قبل از آن، تلما فاول از بستگان تینا فونتین در گفتگو با خبرنگاران، این گزارش را تاثربرانگیز و دارای جزئیات هولناک توصیف کرد. پنروز گفت: تینا در طول زندگی اش به خدمات حمایتی نیازمند بود، اما علیرغم درخواست کمک چند هفته قبل از مرگ، به او گفته شد که سیستم جای خالی برای پذیرش تینا ندارد.
تینای 15 ساله، در جون 2014 خانه اش در Sagkeeng را ترک کرد تا به مادر تنی اش در وینیپگ بپیوندد. اما 17 آگوست جنازه اش در حالی که در پتو پیچیده شده و چند قطعه سنگ بزرگ به آن بسته شده بود، از رودخانه Red River وینیپگ بیرون کشیده شد. تا به امروز هیچ فردی به اتهام قتل او بازداشت نشده است. تینا اکثر سال های دوران کودکی اش را نزد فاول در Sagkeeng سپری کرد اما نمی توانست با واقعیت مرگ پدرش (یوجین فونتین) که در سال 2011 به قتل رسیده بود، کنار بیاید. پس از مرگ پدر، تینا منزوی و گوشه گیر شد.

در گزارش سازمان، با جزئیات کامل به کوتاهی مسوولین و همچنین والدین تنی او و تماس هایشان با سازمان حمایت از کودکان اشاره شده است. تینا قبل از مرگ مدتی از سوی یکی از مددکاران در یک هتل اسکان داده شده و مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفت. او یک بار نیز در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. پلیس مانیتوبا، فردی به نام ریموند کورمیه را به اتهام قتل تینا بازداشت کرد. اما هیئت منصفه در پایان محاکمه سال گذشته کورمیه را تبرئه کرد.
سازمان ACY مانیتوبا، 5 توصیه برای اصلاح نواقص موجود در سیستم حمایت از کودکان و نوجوانان و نحوه برخورد با کودکان و نوجوانان مشکل دار، ارائه کرده و بر لزوم اختصاص بودجه و امکانات بیشتر به مناطق دورافتاده برای ارائه خدمات حمایتی مناسب به کودکان و نوجوانان تاکید شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0