صفحه اصلی / اخبار / توقف واردات زباله های قابل بازیافت از سوی چین، چالشی بزرگ برای شهرهای کانادا

توقف واردات زباله های قابل بازیافت از سوی چین، چالشی بزرگ برای شهرهای کانادا

bahman-azimi-gif

تورنتو- چین، از 1 ژانویه 2018، واردات زباله های قابل بازیافت از کشورهای جهان، از جمله کانادا را ممنوع اعلام کرده و مسوولین و مقامات شهرهای مختلف کانادا را نگران کرده است. آنها نگران انباشته شدن زباله، هزینه مضاعف و مهم تر از همه از دست رفتن درآمد چند میلیون دلاری شان می باشند.

چین، حدود دو سوم از کل زباله های قابل بازیافت آمریکای شمالی را خریداری می کرد. بر اساس استانداردهای تعیین شده از سوی دولت چین، میزان آلودگی قابل قبول این زباله ها حداکثر 0.5 درصد اعلام شده بود. این مساله باعث شد شهرداری ناحیه Peel در حومه تورنتو، مجبور به پرداخت 250 هزار دلار بابت پاکسازی زباله ها و رساندن آن به استاندارد مطلوب چین بشود.

شرکت Canada Fiber Ltd.  که زباله های کاغذی جمع آوری شده از ناحیه Peel را بازیافت می کند، می گوید که به دلیل پایین بودن کیفیت زباله های جمع آوری شده و امتناع چین از خرید آنها، قادر به فروش آنها نیست و در نتیجه بابت 13 هزار تن زباله خریداری شده در فصل پاییز، 1.7 میلیون دلار زیان خواهد دید.

مقامات شهرهای کلگری و هالیفکس نیز به دلیل خریداری نشدن زباله های پلاستیکی و کاغذی، مجبور به انبار کردن آنها شده اند. مقامات هالیفکس مجبور شدند با دریافت مجوز ویژه از دولت استان، محموله عظیمی از زباله های پلاستیکی شامل کیسه های خرید، خشک شویی، بسته بندی نان و غیره) را به یک مکان دفن زباله در نووا اسکوشیا منتقل کنند.

میزان آلودگی زباله های قابل بازیافت در تورنتو به دلیل تفکیک نشدن زباله های کاغذی، شیشه ای و پلاستیکی از یکدیگر در سطل های بازیافت اختصاصی، 25 درصد می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *