اخباراخبار کانادا

 توقف فروش پودر بچه حاوی تالک جانسون در کانادا و آمریکا 

کانادا- AP News: شرکت Johnson & Johnson در پی روبرو شدن با هزاران شکایت مبنی بر سرطان زا بودن این محصول، فروش پودر بچه حاوی talc را در آمریکا و کانادا متوقف کرده است. این شرکت که بزرگترین تولیدکننده محصولات بهداشتی در جهان می باشد در عین حال به فروش این محصول در بازارهای خارج از آمریکا و کانادا ادامه خواهد داد. 

در بیانیه منتشر شده از سوی شرکت به کاهش روزافزون تقاضا برای پودر بچه در آمریکا و کانادا اشاره شده و دلیل آن انتشار شایعات و اخبار نادرست درباره ایمن نبودن محصولات شرکت اعلام شده است. 

یادآور می شود که شرکت J&J هم اکنون با حدود 19400 شکایت مبنی بر سرطان زا بودن پودر talcum روبرو است. شاکیان معتقدند که در اثر استفاده از این پودر به سرطان تخمدان یا mesothelioma مبتلا شده اند.  J&J در 12 مورد از پرونده های طرح شده در دادگاه پیروز شده و 15 شکست را متحمل شده است. برای این 15 شکست درخواست تجدید نظر شده است. 

شرکت تاکید می کند که نتایج اکثر تحقیقات علمی و پزشکی در مورد اثرات پودر حاوی talc، ایمن و بی خطر بودن آن را نشان می دهد. 

اما علیرغم این یافته ها، مردم از خرید و مصرف آن خودداری کرده اند. سخنگوی شرکت تاکید کرده که قصد پرداخت خسارت به هیچ یک از شاکیان را ندارد و با تمام توان از اعتبار خود دفاع خواهد کرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!