مقالاتمقالات سیاسی

توقف رسیدگی به یکی از بزرگترین پرونده های پولشویی در تاریخ کانادا

ناتالی ئوبیکو پیرسون- بلومبرگ

به آگاهی دیوید ابی دادستان کل استان بریتیش کلمبیا رسانده شده که پرونده در پیوند با پول های مشکوک موادمخدر که در قمارخانه های محوطه ونکوور در گردش بوده است، در دادگاه مطرح نخواهد شد.

به گزارش شبکه چندرسانه ای سراسری کانادا (سی بی سی) قرار بود کار رسیدگی به این پرونده که تحقیقات در مورد آن از سال 2015 از سوی پلیس سواره سلطنتی کانادا/ آر سی ام پی آغاز شد، در ماه ژانویه سال پیش رو در دادگاه صورت بگیرد.

به گفته دیوید ابی چرایی تصمیم دولت مرکزی در مورد توقف و یا عدم ادامه روند کار این پرونده، برای مقامات استان آشکار نیست. کمااینکه خطاب به خبرنگارانی که در ونکوور در این مورد پرس وجو می کردند، افزود: بدیهی می باشد، که در جایی مشکل خیلی بدی پیش آمده است. ما باید بفهمیم، چرا چنین چیزی دارد رخ می دهد؟ به چه دلیل ما نمی توانیم، این فعالیت های مجرمانه را پیگرد قانونی کنیم؟

برمبنای گزارش مورد اشاره در اعلام جرم اولیه پنج مورد مطرح شده بودند، که از جمله شامل پولشویی حاصل از روند سود بردن مجرمانه از مایملک به دست آمده از طریق جرم و جنایت می باشد. این گزارش به نقل از ناتالی هول سخنگوی نهاد موسوم به خدمات دولتی پیگرد قانونی، آورده که اتهامات وارده با چشم انداز محکومیت و خدمت به منافع عمومی همخوانی نداشتند.

جان هورگن نخست وزیر دمکرات نویی استان بریتیش کلمبیا از هنگام بر سر کار آمدن خود در سال گذشته و پس از دریافتن اینکه سال ها می شود که قمارخانه های محوطه ونکوور برای سازمان های خلافکار داخلی و خارجی حالت ماشین پولشویی پیدا کرده اند، مبارزه با پولشویی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

دفتر دیوید ابی نیز یک بازرس مستقل استخدام کرده تا پیوندهای بالقوه بین روندهای مجرمانه ای را بازبینی کند، که در قمارخانه ها، حوزه ملک و املاک، اتومبیل های لوکس، و شرط بندی برای مسابقات اسب سواری، جریان دارند.

اخیرا هم بخش خبری شبکه تلویزیونی گلوبال گزارش داده، که پلیس مخفی بیش از هزار و 200 مورد خرید املاک اشرافی در محوطه ونکوور در سال 2016 را مورد بازبینی قرار داده است. نتیجه اینکه بیش از 10 درصد خریدها به اشخاص دارای سوء پیشینه مجرمانه مربوط می باشد. درعین حال 95 درصد از این خلافکارها به شبکه های جنایی چینی پیوند دارند.

دیوید ابی می گوید: این برای استان ما بحران به شمار می رود. زیرا نشانه ای آزاردهنده از توقف پیگرد قانونی چنین مورد بسیار بزرگی است.

براساس اظهارات وی کند و کاوها و تحقیقات مورد اشاره از نظر اطلاعات و میزان پول دخیل، در تاریخ بریتیش کلمبیا بزرگترین، و در کانادا از بزرگترین ها بوده است. بنابراین از دولت مرکزی خواستار منابع لازم، و برخوردی هماهنگ در سطح ملی برای مبارزه با پولشویی شده است.     

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0