مقالاتمقالات اجتماعی

توصیه های معلمان و والدین باتجربه برای والدینی که فرزندان شان از این هفته آموزش آنلاین را آغاز می کنند

 

 

والدین دانش آموزانی که قرار است طبق برنامه لاک داون سراسری استان از دوشنبه این هفته از کلاس حضوری به آموزش آنلاین تغییر وضعیت بدهند احتمالا با شیب تندی در نمودار یادگیری رو به رو خواهند شد. به گفته والدین آن دسته از دانش آموزانی که از ماه مارچ فرزندان شان به صورت آنلاین در کلاس ها شرکت داشته اند، این روش به طور کلی با آموزش حضوری متفاوت است. سایت گلوب اند میل از تعدادی از این والدین و آموزگاران خواسته است تجربیات خود را با والدینی که قرار است فرزندان شان آموزش آنلاین را تازه از این هفته تجربه کنند در میان بگذارند.

برندین ون سانت- معلم آموزش ترکیبی آنلاین و حضوری در بریتش کلمبیا

یکی از چیزهایی که ما از والدین بچه ها خواسته ایم این است که در کنار دانش آموز حضور داشته باشند. ممکن است بچه ها تا به حال با این سیستم کار نکرده باشند و حتی گاهی صدای معلم را قطع کنند، اما والدین خود را نگران نکنند؛ این پروسه برای همه ما جدید است. فقط سعی کنید هر روز سوالاتی را که برایتان پیش می آید از معلم فرزندتان بپرسید. به علاوه، بهتر است به فرزندتان فضای کافی برای گذراندن ساعت های کلاس بدهید؛ فقط در دسترس او باشید تا اگر نیاز داشت کمکش کنید. هدف اصلی معلم و والدین اطمینان از یادگیری کودک ضمن خوشحالی و آرامش او است.

نانسی ویلسون- معلم گرید 4 در انتاریو

 

 

نکته مهم این است که دانش آموز محیطی آرام برای گذراندن ساعت های کلاس داشته باشد. اگر چند فرزند دارید، آنها را به اتاق دیگری ببرید یا برای دانش آموز یک هدفون تهیه کنید تا سر و صدای اطراف حواسش را پرت نکند. همچنین بهتر است برای فرزندتان یک صندلی و میز تهیه کنید تا شرایط مشابه حضور در کلاس را تجربه کند نه اینکه مثلا روی مبل لم بدهد.

سعی کنید چیزهایی مانند اسباب بازی را که باعث پرت شدن حواس دانش آموز می شود از اطرافش جمع کنید. معمولا فعالیت های کلاسی را می توان به صورت آنلاین انجام داد، اما بهتر است کاغذ و خودکار نیز در دسترس دانش آموز باشد زیرا برای تمرین ریاضی به دانش آموز کمک می کند.

و یک نکته مهم دیگر: اگر اینترنت یا کامپیوتر دچار مشکل شد اصلا خود را نگران نکنید. این اتفاق بارها پیش می آید. کافی است به معلم اطلاع بدهید تا صفحه خود را با شما به اشتراک بگذارد و به شما نشان بدهد که چه باید بکنید. 

نوآمی پال- مادر چهار دانش آموز از ادمونتون

آماده کردن جایی برای همه بچه ها کار سختی بود؛ جایی آرام که بتوانند با همکلاسی ها و معلم شان در ارتباط باشند و ضمنا مجبور نباشند از هدفون استفاده کنند.

بعد از چند ماه، حالا ما در هر گوشه از خانه یک کلاس کوچک داریم. یکی در اتاق خواب، یکی در آشپزخانه، یکی در اتاق نشیمن و یکی در اتاق غذاخوری. یکی از بچه های من بیش فعال است، بنابراین او را در اتاق جداگانه و رو به دیوار نشاندیم. همچنین برای او یک صندلی راکینگ تهیه کردم تا ضمن اینکه از جایش بلند نمی شود، بتواند بدن خود را تکان بدهد.

ترزا پاول، دستیار دندانپزشک و مادر دو دانش آموز از تورنتو

حتما فضای کلاس فرزندان تان را مشخص کنید. ما یک سال است که اتاق غذاخوری را به کلاس فرزندمان اختصاص داده ایم. با شروع کلاس، به اتاق غذاخوری می رود و بعد از اتمام کلاس، از آن خارج می شود؛ درست مثل مدرسه که فقط زمان مشخصی را در آن می گذراند. اینکه بچه ها بتوانند در ذهن خود ساعت مدرسه را از ساعت خانه جدا کنند به آنها کمک زیادی می کند.

انجام روتین روزمره هم بسیار مهم است. ما صبح زود بیدار می شویم، صبحانه می خوریم، و برای یک پیاده روی کوتاه از خانه بیرون می رویم. و همان طور که قبلا برای رسیدن به مدرسه عجله می کردیم، حالا برای بازگشت به خانه عجله می کنیم. 

پوجا امین- مربی رقص و ورزش و مادر دو دانش آموز از میسی ساگا

حتما همه وسایل الکترونیکی لازم را شب قبل شارژ کنید. من فرزندانم را وادار می کنم در مدت زنگ تفریح از خانه بیرون بروند. به آنها گفته ام حق ندارند از زنگ تفریح برای انجام تکالیف شان استفاده کنند.

قبل از شروع کلاس ها با فرزندتان درباره تفاوت های کلاس آنلاین با حضور در مدرسه صحبت کنید و توقعات او را با واقعیت موجود هماهنگ کنید. به او بگویید معلم ها از مشکلات احتمالی باخبر هستند و اگر مشکلی پیش آمد نباید خود را نگران کنند. ضمنا به آنها یادآوری کنید با توجه به اینکه ممکن است پروسه ورود به کلاس مجازی چند دقیقه طول بکشد، کمی قبل از شروع کلاس اقدام به انجام مراحل لازم کنند.

مانیندر شوان، بازاریاب و پدر دو دانش آموز از میسی ساگا

سعی کنید زنگ های تفریح فرزندان تان را از خانه بیرون ببرید یا وقت آنها را با کاری جز دیدن تلویزیون یا کارتون پر کنید تا برای کلاس بعد سرحال باشند. به علاوه، بسیاری از والدین وسط کلاس سر میز فرزندشان می آیند تا ببینند اوضاع روبراه است یا نه. آنها فراموش می کنند که قرار نیست والدین در مدرسه حضور داشته باشند. و نکته آخر اینکه به تغذیه و نوشیدن آب در طول ساعت های مدرسه توجه کنید. داشتن یک برنامه غذایی مرتب به افزایش تمرکز دانش آموزان کمک زیادی می کند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست