اخباراخبار کانادا

توصیه دولت کانادا به مسافران عازم مکزیک در پی افزایش جرم و جنایت

مکزیک – مکزیک یکی از مقاصد توریستی محبوب کانادایی ها می باشد. سالانه بیش از 2.1 میلیون کانادایی از مکزیک دیدن می کنند. اکثر گردشگران کانادایی بدون مواجه شدن با مشکل به کشور باز می گردند. اما واقعیت این است که میزان جرم و جنایت در آن کشور افزایش یافته است. به همین دلیل دولت کانادا به شهروندان در مورد لزوم رعایت جوانب احتیاط در طول سفر توصیه کرده است. لازم به ذکر است که در بیانیه دولت مستقیما به Cancun، Puerto Vallarta و Cabo اشاره نشده است.  

طی سه ماه نخست سال 2019، جرم و جنایت در مکزیک 9.6 درصد افزایش داشت. از 1 ژانویه 2019 تا 31 مارچ 8 هزار و 493 نفر قربانی جنایت شدند.

آمار ارائه شده، مغایر اظهارات آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور جدید مکزیک است که مدعی شده است از زمان تشکیل دولت در مکزیک، نرخ جرم افزایش نیافته است.

ایالت Guanajuato در مرکز مکزیک که محل فعالیت دو کارتل عمده قاچاق مواد مخدر می باشد، خطرناک ترین و ناامن ترین منطقه در کشور می باشد.

لازم به ذکر است که در زمان ریاست جمهوری انریکه پنه نیتو، چندین نفر از روسای کارتل های مکزیک از جمله یواکین (ال چاپو) گوزمن بازداشت شدند. اما بازداشت آنها نتوانست فعالیت باندهای قاچاق را مختل کند.

اوبرادور، قول ایجاد نیروی امنیتی ویژه با 80 هزار عضو تا پایان سال جاری را داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان