اخباراخبار کانادا

توصیه اتحادیه آموزگاران انتاریو: سرپیچی از دستور وزیر آموزش و پرورش

تورنتو- اتحادیه آموزگاران مقطع ابتدایی انتاریو از اعضای خود خواسته است که با نادیده گرفتن دستور وزیر آموزش و پرورش، برنامه درسی به روز شده <آموزش جنسی> (مصوب سال 2015) را آموزش بدهند. همانطور که می دانید دولت جدید انتاریو، با لغو برنامه درسی پیشنهادی دولت سابق، دستور بازگشت به برنامه 20 سال قبل را از سال تحصیلی جدید، داده است. در برنامه درسی دولت لیبرال، موضوعاتی مانند حقوق اعضای جامعه LGBTQ، امنیت سایبری، هویت جنسی و مفهوم <رضایت> یا consent آموزش داده می شد. بر اساس تصمیم دولت محافظه کار، آموزگاران می بایست تا تکمیل نظرسنجی های عمومی دولت و تدوین برنامه درسی جدید، نسخه سال 1998 را تدریس کنند. دولت قصد دارد نظرسنجی را از سپتامبر آغاز کند.

سم هاموند، دبیر اتحادیه با انتقاد دولت، این تصمیم را غیرمسوولانه و تبعیض آمیز و تهدیدی برای امنیت دانش آموزان، خواند. هاموند تاکید کرد به آموزگاران مقطع ابتدایی توصیه شده کماکان برنامه درسی سال 2015 را تدریس کنند و در صورت هرگونه شکایت والدین و یا اقدام تنبیهی اداره آموزش و پرورش، از آموزگاران دفاع خواهد شد.

طی چند هفته گذشته، تقریبا کلیه ادارات آموزش و پرورش انگلیسی زبان استان از تصمیم دولت برای بازگشت به برنامه درسی سال 1998 انتقاد کرده اند. همچنین 6 خانواده ساکن انتاریو نیز دادخواست حقوق بشر را بر علیه دولت انتاریو به جریان انداخته اند. آنها استدلال می کنند که بازگشت به برنامه 20 سال قبل تبعیض آشکار بر علیه دانش آموزان LGBTQ می باشد. شاکی اصلی پرونده، خانواده دانش آموز تراجنسیتی 11 ساله است که پاییز امسال به کلاس ششم خواهد رفت.

هفته گذشته آندریا هوروات، طوماری با امضای 1 هزار و 800 پزشک، پرستار، مددکار اجتماعی و ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی را در مخالفت با تصمیم دولت، به مجلس انتاریو ارائه کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان