اخباراخبار کانادا

تورنتو صاحب یک شاتل خودران پیشرفته می شود

 

تورنتو- به نقل از بلاگتو، تورنتو بصورت آزمایشی صاحب یک شاتل خودران خواهد شد. این شاتل قرار است بهار 2021 راهی خیابان های شهرمان بشود. 

Local Motors ، با مشارکت Pacific Western Transport ، این سرویس حمل و نقل خرد (micro-transit) را با استفاده از وسیله نقلیه Olli 2.0، ارائه می دهد. 

جان توری، شهردار تورنتو گفت: ما همچنان به هدایت رو به جلوی شهرمان در بسیاری از زمینه ها، از جمله ترانزیت خرد ادامه می دهیم. این پروژه نوآورانه می تواند به ما در ایجاد یک شبکه حمل و نقل بهتر و پایدارتر کمک کند.

شاتل مورد اشاره بین محله West Rouge و ایستگاه Rouge Hill Go تردد خواهد کرد. زمان حرکت این شاتل با برنامه حرکت Go Transit هماهنگ خواهد بود. 

Olli 2.0 گنجایش 8 مسافر را دارد و همچنین از سیستم قفل صندلی چرخدار، سیستم صوتی و تصویری و امکانات دیگر برخوردار می باشد. 

 

 

یک مامور ایمنی داخل وسیله نقلیه حضور داشته و عملیات را نظارت خواهد کرد. او می تواند در هر زمان که بخواهد بصورت دستی کنترل وسیله نقلیه را به عهده بگیرد. 

در طول بهره برداری آزمایشی 6 تا 12 ماهه از این شاتل، دو نفر از کارکنان، یک اوپراتور از Pacific Western  و یک نماینده از TTC یا Metrolinx در هنگام سرویس دهی شاتل در آن حضور خواهند داشت تا بر عملکرد آن نظارت نمایند. 

پروژه آزمایشی با مشارکت TTC و Metrolinx و با بودجه وزارت حمل و نقل کانادا اجرا خواهد شد. همانطور که می دانید در سال 2016، دولت انتاریو یک برنامه آزمایشی ده ساله را برای تست وسایل نقلیه خودران در خیابان ها و جاده های انتاریو تصویب کرد.

جنیفر مک کلوی، عضو شورای شهر از ناحیه 25، از ورود شاتل به این بخش از شهر استقبال کرده و گفت: ما به عنوان یک شهر، باید دریابیم که چگونه فن آوری های خرد حمل و نقل و فن آوری های نوین می توانند مردم را به سیستم حمل و نقل عمومی متصل کرده و به پیشرفت آن در تورنتو کمک کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست