املاک و مسکنمقالات

تورنتو را فراموش کنید. همچنان که قیمت منزل بالا می رود خرید در پرنس ادوارد آیلند نیز افزایش می یابد

الیزابت مک میلان – CBC News

هر زوج کمتر از هشتصد فوت مربع مساحت نیاز دارند.

سارا دنیس و همسرش با یک بچه ده ماهه در منزل شان جای سوزن انداختن نیست. این زوج می دانند که اگر این منزل شان را در مرکز شهر بفروشند، خرید دوباره در موقعیت های دیگر سخت و مشکل خواهد بود. بعد از اینکه این ملک را در سال 2017 خرید کردند، قیمت ها در همسایگی آنها خیلی بالا رفته است.

به عنوان بخشی از جستجوی خانه، آنها شروع کردند تا پیشنهاد فروشندگان را بررسی کنند؛ به آنها اطمینان می دهند که آنها ملک را به air bnb  تبدیل نمی کنند. آنها حتی تصویری از کودک شان را درج می کنند.

دنیس می گوید: امروزه رسم شده كه باید داستانی در مورد خودت و خانواده ات ارائه بدهی به این امید كه آنها پیشنهاد شما را نسبت به شخص دیگری انتخاب كنند. 

گری می گوید: ما تلاش می کنیم که بگوییم ما یک خانواده جوان هستیم كه ممکن هست نیازهایش هر روز بیشتر شود. به دنبال چیزهایی هستیم كه بتوانیم در آن رشد كنیم، چیزی كه بشود دوستان جدیدی پیدا کرد، محله ای داشته باشیم كه بتوانیم در آنجا دوید و بازی كرد.

رشد بازار مسکن شارلوت تاون از بسیاری از بازارهای کانادا فراتر رفته است. داده های جمع آوری شده توسط موسسه املاک و مستغلات کانادا(CREA)  نشان می دهد که قیمت خانه ها در سه سال گذشته 38.5 درصد افزایش یافته است.

بر اساس مناطقی که CREA   معمولا ردیابی می کند، فقط بخش هایی از جزیره ونکوور و منطقه نیاگارا انتاریو شاهد رشد سریع تری در همان مدت زمان بودند. در مقایسه، قیمت ها در تورنتو 25.3 درصد، در اتاوا 21.6 درصد و در ویکتوریا 33.3  درصد افزایش یافته اند.

آخرین آمار CREA متوسط ​​قیمت خانه در شارلوت تاون را 277 هزار دلار نشان می دهد، در حالی که سه سال پیش از آن 200 هزار  دلار بوده است.

اما بازاری که در آن خریداران وارد جنگ مناقصه شده اند، ساکنین پرنس ادوارد آیلند از مرز 153 هزار نفر گذشته است. با اضافه شدن به چالش های مسکن، نرخ اجاره در شارلوت تا حدود دو دهم درصد در حال افزایش است.

در یک دهه گذشته، جمعیت کوچکترین استان به سرعت افزایش یافته است. هزاران نفر از مهاجران به این جزیره نقل مکان کرده اند و بسیاری از خانه ها به اجاره های کوتاه مدت برای گردشگران تبدیل می شوند.

مشاورین مسکن می گویند، مردم مناطق دیگر کانادا نیز در این جزیره اقدام به خرید می کنند، به قیمت های نسبتا پایین و در برخی موارد دارای پتانسیل سرمایه گذاری جذب می شوند.

این اتفاق می افتد، و هیچ اشکالی هم ندارد. مردم روی درها برچسب می زنند و می گویند من واقعا خانه شما را دوست دارم، آیا شما علاقه مند به فروش هستید؟ و بعضی از مردم می گویند بله، شاید اگر قیمت مناسب است.

جوئل ایوز یک کارگزار مسکن می گوید که سایر عوامل افزایش دهنده قیمت متوسط ​​فروش خانه های رده بالا، لوکس و تقاضا برای خانه های نوساز است که از تعداد ساختمان های جدید فراتر رفته است. وقتی خانه های جدید بالا می روند، آنها گران تر از خانه های قدیمی تر هستند. املاک در محدوده 250 هزار تا 350 هزار دلار به ویژه بسیار سخت است.

ایوز می گوید من فکر می کنم با افزایش عرضه تاثیر بیشتری بر روی قیمت ها می گذاریم و این تاثیر قبلا هم وجود داشته است.

ایوز پیش بینی می کند که خانه های دارای زمین و زیرساخت گران تر می شوند، و خانواده های جوان باید خود را با خانه های نیمه مجزا یا دوبلکس ها سازگار کنند.

وی گفت: همیشه تا حدودی این رقابت ها بوده است. والدین به فرزندان کمک کرده اند که نسل های جدید برای خودشان خانه را خریداری کنند و این امر ادامه خواهد یافت.

در همین حال، برخی از مردم نگاه شان به خارج از شهر است. جایی که هنوز هم می توان ملک زیر 200 هزار دلار را پیدا کرد.

دنیس می گوید که وی همچنین نگران این است که افرادی که بودجه ای برای خرید ندارند در نهایت به دام زندگی اجاره ای نامطلوب بیفتند.

در حال حاضر، این زوج هر لیست جدیدی را بررسی می کنند. و هر مورد استثنایی که مشاهده کردند به دوستان معرفی می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0