اخباراخبار کانادا

تورنتو دارای یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در سراسر کانادا 

 

 

تورنتو- به نقل از بلاگتو، کانادا اوایل سال جاری به دلیل پاندمی، بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ خود را ثبت کرد. متاسفانه برای شاغلین در بسیاری از بخش ها، تعداد زیادی از شرکت ها و بیزنس ها یا به کل بسته مانده اند و یا به دلیل محدودیت های اعمال شده، فعالیت خود را کاهش داده اند. 

در حال حاضر، نه تنها تورنتو یکی از کانون های اصلی شیوع کووید-19 در کشور است، بلکه یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در سراسر کانادا را دارد. 

گزارش جدید از آخرین وضعیت بازار کار کانادا نشان می هد که 11.5 درصد از تورنتویی ها ماه گذشته همچنان بیکار بودند. در حالی که نرخ بیکاری در ونکور 9.7 درصد، در مونترال 9.6 درصد، در هالیفکس 7.7 درصد و در سایر بخش های کشور 8.9 درصد بوده است. 

تنها شهر کشور با نرخ بیکاری بالاتر در اکتبر 2020، شهر ادمونتون با 12 درصد بود. اما فراموش نکنید که نرخ بیکاری در تورنتو در ماه سپتامبر 12.8 درصد بود. 

 

 

به گزارش Toronto Foundation، در حال حاضر بسیاری از بزرگترین شهرهای کشور بالاترین نرخ بیکاری را دارند، در حالی که بسیاری از شهرهای کوچک تر وضعیت بهتری دارند، که با روال تاریخی همخوانی ندارد. 

شاید نگران کننده ترین مساله، کند بودن احیاء وضعیت اقتصادی تورنتو در مقایسه با سایر مراکز شهری است. بخشی از آن به دلیل ضعف سیستم درمانی برای مقابله با بحران سلامت است. 

متاسفانه در بازار کار، جوانان رنگین پوست و افراد دارای معلولیت بیشترین تاثیرات را متحمل شده اند. در واقع شاغلین با حقوق پایین شاهد کاهش قابل توجه ساعات کاری شان بودند. 

آنچه در حال حاضر ناشناخته است، وضعیت بازار کار در پاییز و زمستان می باشد. آیا ما شاهد بهبود وضعیت اشتغال خواهیم بود و یا تعطیلی های گسترده بعدی به دلیل کووید-19، از بین رفتن فرصت های شغلی بخصوص در مشاغل فصلی و افزایش نرخ بیکاری را در پی خواهد داشت؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست