صفحه اصلی / اخبار / تورنتو جزو قطب های جهانی عرصه فن آوری های نوین

تورنتو جزو قطب های جهانی عرصه فن آوری های نوین

تورنتو- نتایج به دست آمده از نظرسنجی جهانی KPMG International با موضوع Global Technology Innovation، نشان می دهد که تورنتو تا 4 سال آینده به یکی از مرکز جهانی عرصه فن آوری، امور مالی و نوآوری تبدیل خواهد شد.

آنوج مدن، از مدیران ارشد KPMG در کانادا ضمن اشاره به این مساله افزود: تورنتو طی چند سال گذشته توجه جهانیان را به سوی خود جلب کرده و به مقصد ایده آل شرکت های مالی و فن آوری تبدیل شده است. در حالی که تا چند سال قبل، کمتر از تورنتو نام برده می شد. سرمایه گذاری در عرصه هوش مصنوعی و fintech در کنار برخورداری تورنتو از نیروی کار متخصص، این شهر را در موقعیت برتر جهانی قرار داده است.

در تورنتو، بیش از 4 هزار شرکت تازه تاسیس یا start-up  فعال هستند و طی سال های 2015 و 2016 بیش از 22 هزار و 500 فرصت شغلی جدید ایجاد کرده اند. به همین دلیل تورنتو، تنها شهر کانادا می باشد که به عنوان قطب فن آوری جهانی شناخته خواهد شد.

تورنتو هم اکنون در رده بندی جهانی قطب های نوآوری، مکان دوازدهم را اشغال کرده است. شهرهای برتر جهان به ترتیب عبارتند از: شانگهای (چین)، توکیو (ژاپن)، لندن (انگلستان)، نیویورک (آمریکا)، پکن (چین)، سنگاپور، سئول (کره جنوبی)، بنگلور (هند)، تل آویو (اسرائیل)، برلین (آلمان)، سیدنی (استرالیا)، تورنتو، بوستون (آمریکا)، شیکاگو (آمریکا)، هنگ کنگ و شنزن (چین).


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *