صفحه اصلی / اخبار / تورنتو، گران ترین بازار مسکن اجاره ای کانادا!

تورنتو، گران ترین بازار مسکن اجاره ای کانادا!

تورنتو- در اینکه تورنتو شهر گرانی برای زندگی است، تردید نیست. اما اجاره بهای مسکن در بزرگترین شهر کانادا، آنقدر بالا رفته که به صدرنشینی ونکوور در راس گران ترین بازار مسکن اجاره ای کانادا پایان داده است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده در ابتدای سال 2018، میانگین اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در تورنتو با 15.4 درصد افزایش طی یک سال به 2 هزار و 20 دلار رسیده است. در حالی که اجاره بهای ماهانه آپارتمان مشابه در ونکوور 2 هزار دلار است.

در این تصویر، 9 شهر کانادا با گران ترین بازار مسکن اجاره ای، نشان داده شده اند. پس از تورنتو و ونکوور، بارنابی (بریتیش کلمبیا) با میانگین 1 هزار و 430 دلار اجاره بابت آپارتمان 1 خوابه در مکان سوم قرار گرفته است. مونترال با 1 هزار و 310 دلار، بری (انتاریو) با 1 هزار و 260 دلار، ویکتوریا (بریتیش کلمبیا) با 1 هزار و 200 دلار، کلوونا (بریتیش کلمبیا) با 1 هزار و 130 دلار، اتاوا با 1 هزار و 120 دلار، کلگری با 1 هزار و 70 دلار و آشووا (انتاریو) با 1 هزار و 70 دلار مکان های چهارم تا نهم جدول را اشغال کرده اند.

علت اصلی افزایش قابل توجه اجاره بها در تورنتو، عدم تناسب بین عرضه و تقاضا می باشد. چنانچه اقدام موثر برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون انجام نشود، روند افزایش اجاره بها در تورنتو ادامه خواهد داشت.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *