اخباراخبار کانادا

تورنتو، مقصد ایده آل شرکت های فناوری 

تورنتو- طی چند ماه اخیر، علیرغم ادامه پاندمی کووید-19، بسیاری از شرکت های فعال در زمینه فناوری، رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیکی حضورشان را در دان تاون تورنتو افزایش داده اند. از جمله گوگل، تیک تاک، نتفلیکس، ردیت، دوردش، پینترست، اوبر، آی بی ام و دیگران…

این کلانشهر همیشه در حال رشد به دلایلی مانند پتانسیل اقتصادی و منابع انسانی، برای این شرکت ها یک مزیت محسوب می شود. طبق رتبه بندی جدید fDi Intelligence ، تورنتو در رده دوم لیست شهرهای برتر قاره آمریکا برای شرکت های فناوری قرار دارد. 

تورنتو، جایگاه خود را از سوم (در 2020-2019) به رتبه دوم در سال 2022/2021 ارتقا داده است و پس از نیویورک و قبل از سانفرانسیسکو قرار گرفته است.  

معیارهایی مانند تعداد دانشگاه ها، میزان و نوع تخصص فارغ التحصیلان، سیستم حمل و نقل عمومی و همچنین میزان علاقه سرمایه گذاران در این رده بندی در نظر گرفته شده اند.  

سال گذشته تورنتو به عنوان مرکز فناوری کانادا و کانون جهانی استعدادهای فناوری – به ویژه از بین مهاجران جدیدی که کانادا را به جای ایالات متحده انتخاب می کنند- انتخاب شد. 

 در حالی که تورنتو مکان دوم جدول را به خود اختصاص داده است، اما برخی دیگر از شهرهای اطراف از جمله میسیساگا و همیلتون نیز در رتبه بندی جهانی قرار گرفته اند.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست