اخباراخبار کانادا

توبیخ پزشک آلبرتایی به دلیل رفتار نژادپرستانه با بومیان

آلبرتا- یک پزشک ساکن Cardston واقع در جنوب آلبرتا به نام لوید کلارک پس از اینکه به گروهی از بومیان (اقوام نخستین) بی خانمان گفت شغلی برای خود بیابند و از آنها پرسید که آیا نسخه مسکن اعتیاد آور Tylenol 3 می خواهند یا نه، از سوی مقامات بهداشتی و درمانی آلبرتا توبیخ شده است.

وکیلی که نمایندگی دو نفر از بومیان را به عهده داشت، شکایت خود را به سازمان ناظر بر فعالیت پزشکان ارائه کرده و گفت: نژادپرستی علیه جامعه من، توانایی این پزشک برای خدمات رسانی مناسب به بیماران را زیر سوال برده است.

کالج پزشکان و جراحان آلبرتا پس از بررسی شکایت مطرح شده آن را نپذیرفت، اما اینگرید هس، وکیل و کنشگر حامی حقوق بومیان کانادا، درخواست تجدیدنظر داده است. کالج اظهارات کلارک را نامناسب توصیف کرده، اما آنها را مصداق سوءرفتار حرفه ای نمی داند.

رفتار نژادپرستانه دکتر کلارک، اعضای قبیل Blood Tribe ساکن منطقه را خشمگین کرده است.

دکتر کلارک که سمت معاونت بهداشتی منطقه را به عهده دارد، همچنین در بخش اورژانس مرکز درمانی Cardston  و یک کلینیک مستقل در شهر کار می کند. او در گفتگو با خبرنگاران، ادعاهای مطرح شده بر علیه خود را انکار یا تایید نکرد و گفت: می دانم که ارگان های ذیربط مشغول تحقیق و رسیدگی هستند. من با آنها کاملا همکاری می کنم.

اظهارات کلارک باعث شد گروهی از اعضای قبیله Blood ، در مرز Cardston اردو بزنند. هدف آنها اطلاع رسانی درباره رفتار تبعیض آمیز و نژادپرستانه با اقوام نخستین و ایجاد رابطه سالم بین دو جامعه می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0