اخباراخبار کانادا

تهاجم گونه‌های جانوری و هزینه‌ آن برای دولت کانادا

قورباغه‌های گاوی یا Bullfrog ، گونه‌ای از قورباغه‌های بزرگ و تهاجمی هستند که می‌توانند تا 15 سانتی‌متر طول و 500 گرم وزن داشته باشند. این گونه، بومی ایالات متحده و بخش‌های شرقی و مرکزی کانادا هستند و در حال حاضر، جمعیت آنها در برخی از این مناطق، رو به کاهش است. اما این گونه، اخیرا به بخش جنوبی بریتیش کلمبیا هجوم آورده‌اند و گزارش شده که از ماهی‌ها، قورباغه‌ها، سمندرها، مارها، پرندگان و لاک‌پشت‌های بومی منطقه، تغذیه می کنند.

مشکلی که این قورباغه‌ها پدید آورده‌اند، نمونه‌ای است از اینکه چطور گونه‌های تهاجمی جانوران، یک منطقه را تصرف کرده، گونه‌های محلی جانوران و گیاهان را در آنجا نابود می‌کنند، زخمی ماندگار بر پیکر زیستگاه‌های گیاهی و جانوری می‌زنند و هزینه‌های بالایی برای اقتصاد کانادا ایجاد می‌نمایند.

خانم گیل والین مدیر اجرایی شورای ملی گونه‌های تهاجمی کانادا، می‌گوید این مهاجمان، گونه‌های جانوری در حال انقراض در کانادا را نیز، تهدید می‌کنند و بر محیط زیست، تاثیر مخربی می‌گذارند.

گونه‌هایی گیاهی همچون Giant Hogweed ، Zebra mussels و knotweed نیز می‌توانند فشار بیش از اندازه‌ای به اکوسیستم بیاورند و تمام حیات وحش و پوشش گیاهی را در دریاچه‌ها، دره‌ها و شهرها نابود کنند. در سال 2008، سازمان بازرسی مواد خوراکی کانادا، گزارشی منتشر کرد که می‌گفت دستکم 486 گونه‌ گیاهی بیگانه و مهاجم، در کانادا یافت شده‌ است.

خانم والین می‌گوید هزینه‌ مبارزه و جلوگیری از گسترش این گونه‌های مهاجم، غیرقابل محاسبه است و همه سطوح دولت، صاحبان خانه، کشاورزان، تاجرین و سایر گروه‌ها، در این مبارزه سهیم هستند. او می‌گوید تاثیر اقتصادی حضور این گونه‌ها بر کشاورزی، باغداری و جنگلداری، تا هفت و نیم میلیارد دلار برآورد می‌شود. او می گوید: <یکی از مهمترین فاکتورها در ورود و گسترش این گونه‌ها، تجارت و سفر است. حشرات می‌توانند در گوشه و کنار بسته‌بندی کالاها و یا وسایل جهانگردان، پنهان شوند و با آنها به کانادا بیایند>.

او راه چاره را، اقدام جدی و دلسوزانه مردم می‌داند و می‌گوید: <پاک کردن و تمیز کردن قایق و کفش‌هایتان پس از قایقرانی، تمیز کردن حیوانات خانگی و جدا کردن تمام بذرها و مواد گیاهی از آنها، خرید چوب‌های محلی برای آتش، خرید گیاهان محلی برای باغچه و کارهایی ساده از این دست، می‌تواند به حل این مشکل کمک کند>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0