اخباراخبار کانادا

تمدید احتمالی برنامه کمک اضطراری پرداخت اجاره املاک تجاری برای ماه آگوست 

 

کانادا- CBC News: دولت فدرال برای حمایت از بیزنس های کوچک برای پرداخت اجاره در دوران پاندمی قصد تمدید برنامه کمک اضطراری اجاره املاک تجاری یا Emergency Commercial Rent Assistance برای ماه آگوست را دارد.  

به گفته مایکل اسمیت، از بنیانگذاران گروه حامی بیزنس های کوچک (Save Small Business) ، یکی از کارکنان ارشد دفتر بیل مورنو، وزیر دارایی کانادا، قصد دولت برای تمدید CECRA را به اطلاع وی رسانده است. یک مقام دیگر دولت به شرط محفوظ ماندن هویت اش، تمدید این برنامه حمایتی را محتمل دانست. 

این خبر برای جورجتا سیمز، مدیر و مالک بیزنس خانوادگی آرایشگاه Social Barber Studio واقع در برمپتون، مثبت می باشد. به گفته سیمز، با اینکه مشتریان سالن به تدریج به آن باز می گردند، اما کسب و کار رونق نگرفته است. سیمز این برنامه را برای بقاء بیزنس اش ضروری می داند. 

بر اساس برنامه مورد اشاره، بیزنس هایی که 70 یا بیش از 70 درصد درآمدشان را به دلیل COVID-19 از دست داده اند، می توانند 25 درصد اجاره بهای ملک تجاری را بپردازند. دولت های استانی و فدرال مشترکا 50 درصد اجاره را پرداخت کرده و صاحب ملک نیز 25 درصد باقیمانده را پوشش خواهد داد. 

این برنامه ابتدا قرار بود برای سه ماه آوریل، مه و جون به اجرا گذاشته شود، اما به جولای تمدید شد. 

 

 

صاحبان بیزنس برنامه حمایتی را فاقد اشکال و نقص نمی دانند. برخی خواهان تمدید آن تا پاییز و اصلاح برنامه برای واجد شرایط شدن تعداد بیشتری از بیزنس ها و همچنین امکان ارائه درخواست مستقیم از سوی مستاجرین املاک تجاری به جای ارائه آن از طریق صاحب ملک  می باشند. 

به گفته اسمیت، 50 هزار عضو گروه خواهان اعمال تغییرات مورد اشاره در برنامه می باشند. 

انتقاد اصلی SSB و همچنین فدراسیون بیزنس های مستقل کانادایی (CFIB) این است که برنامه شامل حال همه بیزنس ها نمی شود و بایستی دسترسی به آن آسان تر شود. از نظر آنان شرط از دست دادن 70 درصد درآمد، معیار درستی برای واجد شرایط بودن نیست. به گفته CFIB ، 40 درصد از 1 میلیون بیزنس کوچک در کانادا با کاهش 70 درصدی یا بیش از 70 درصدی درآمد روبرو شده اند. اما بر اساس آمار منتشر شده از سوی دولت تا 8 جولای، یعنی حدود 4 ماه پس از آغاز پاندمی، تنها 29 هزار درخواست دریافت کمک اضطراری اجاره املاک تجاری، مورد تایید قرار گرفته اند. دست اندرکاران SSB و CFIB می گویند پایین بودن تعداد متقاضیان نشاندهنده موانع و محدودیت های برخورداری از این برنامه است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید