صفحه اصلی / اخبار / تماس تلفنی تک زنگ؛ شیوه جدید کلاهبرداری تلفنی!

تماس تلفنی تک زنگ؛ شیوه جدید کلاهبرداری تلفنی!

تورنتو- شیوه جدید کلاهبرداری تلفنی، شما را با صورتحساب سنگین تلفن روبرو می کند. متاسفانه طی چند روز گذشته، هزاران نفر در سراسر کشور قربانی شده اند.

کلاهبرداران با شماره تلفن قربانی تماس می گیرند و پس از یک زنگ خط را قطع می کنند. شماره ای که روی دستگاه ظاهر می شود، به نظر می رسد که به شماره خارج از کشور تعلق داشته باشد. فردی که تماس را دریافت کرده، برای اطلاع از اینکه تماس گیرنده ناشناس چه کسی است، به همان شماره زنگ می زند و ناخواسته و ندانسته سبب بالا رفتن مبلغ صورتحساب تلفن اش می شود.

ماریان هنری می گوید که هزینه این تماس که مانند تماس با یک شماره 1-900  می باشد، می تواند به چند صد دلار در دقیقه بالغ شود.

هنری می گوید: وقتی فرد با شماره تلفن ناشناس تماس می گیرد، در واقع pay-per-call را انجام می دهد و علاوه بر پرداخت هزینه ثابت برقراری تماس، بابت هر دقیقه که از ادامه تماس می گذرد، پول می پردازد. تماس گیرنده اغلب با موزیک hold یا پیام ضبط شده مواجه می شود. هرچقدر بیشتر بر روی خط بماند، مبلغ بیشتری می پردازد.

هنری توصیه می کند که در صورت دریافت تماس تلفنی از شماره ناشناس، هرگز به آن شماره زنگ نزنید. با توجه به اینکه کلاهبرداران به طور مستمر شماره تلفن خود را تغییر می دهند، بلوک کردن یک شماره کارساز نخواهد بود. بنابراین همانطور که گفته شد، بهترین کار خودداری از تماس با شماره های ناشناس و مشکوک است.

دبی لی، یکی از افرادی است که چنین تلفنی را دریافت کرده ولی خوشبختانه با هوشیاری و درایت اقدام درست را انجام داده است. او می گوید: نیمه شب دوشنبه، یک تک زنگ روی تلفن دریافت کردم. شماره برایم آشنا نبود. وقتی کد تلفن را در اینترنت چک کردم، متوجه شدم که از کشور آفریقایی موریتانی با من تماس گرفته شده بود. تا قبل از آن حتی اسم موریتانی را نشنیده بودم!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *