اخباراخبار کانادا

تلنگر یک مزاحم در سخنرانی ترودو: در 6 سال فرصتی که داشتی، چه کردی؟

 

جاستین ترودو در هنگام سخنرانی انتخاباتی خود در همیلتون، در حالی که مشغول تشریح برنامه هایش در حوزه ساماندهی به بازار مسکن بود، با مزاحمت یکی از مخالفانش مواجه شد. مردی روی صحنه آمد که روی تیشرت او نوشته شده بود: تو 6 سال برای انجام وعده هایت وقت داشتی، اما هیچ کاری نکردی! هرچند پلیس و هواداران ترودو فورا این مزاحم را از جلسه سخنرانی دور کردند، اما حضور او توجهات را از برنامه های ترودو به واقعیت های عمیق تری جلب کرد. اینکه کاهش التهاب مسکن به جای شعار به اقدامات عملی نیازمند است و نخست وزیری که 6 سال قدرت را در دست داشته نمی تواند هنوز تقصیر ها را به گردن دولت محافظه کار هارپر بیاندازد. برای مثال، سال ها است که همه می دانند کمبود عرضه نسبت به تقاضا در بازار مسکن یکی از عوامل اصلی افزایش نجومی قیمت ها است اما در 6 سال گذشته هیچ اقدام اثربخشی در رفع این مشکل از سوی اتاوا دیده نشد. این در حالی است که استراتژی مسکن ملی دولت در سال 2017 قرار بود چهره مسکن را در برای همیشه در کانادا متحول کند. 

به نوشته نشنال پست، وقتی در ایان جلسه خبرنگاری از ترودو پرسید آیا اعلام برنامه های جدید، تصدیقی بر عدم اجرای استراتژی قبلی نیست، نخست وزیر با گزافه گویی پاسخ داد: در سال های اخیر صدها هزار نفر صاحب خانه شده اند. اما کم و کاستی  ها به 10 سال قبل و زمانی باز می گردد که محافظه کاران تصمیم گرفتند دولت فدرال در حوزه مسکن نقشی نداشته باشد. 

هرچند ترودو این بار با برنامه های جدیدی شامل تشکیل حساب پس انداز مسکن برای افراد زیر 40 سال، کاهش نرخ وام، ساخت و نوسازی 1.4 میلیون واحد خانه و جلوگیری از احتکار خانه توسط خریداران میلیونر،  به انتخابات قدم گذاشته است، اما عملکرد 6 ساله دولت او نشان می دهد از حرف تا عمل فاصله زیادی است.

ضمن اینکه کمپین سنتی ترودو در برگزاری تور سراسری کانادا و سفر به شهر های مختلف که با برنامه های مقابله با تغییرات آب و هوایی در تناقض است نیز نتوانسته مخاطب زیادی جذب کند. از طرف دیگر ارین اوتول، رهبر محافظه کاران، با وجود اینکه به مطرح کردن وجهه اجتماعی خود نیازمند است، ترجیج داده است کمپین خود را به صورت مجازی در اتاق های گفتگوی پلتفرم های دیجیتال برگزار کند. هرچند این تصمیم محافظه کاران در ابتدا ریسک بزرگی به نظر می رسید اما آنها علاوه بر خودداری از سفرهای کربن زا و بیهوده، در یکی از بزرگ ترین مخارج کمپین خود صرفه جویی کرده و می توانند آن را در امور دیگری صرف کنند

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست