صفحه اصلی / دنیای مد / تلاش نافرجام طراحان برای جایگزین کردن پیژامه به جای لباس

تلاش نافرجام طراحان برای جایگزین کردن پیژامه به جای لباس

طراحان مد مدتی است تلاش می کنند تا پیژامه های بسیار شیک و ابریشمی را به لباس میهمانی تبدیل کنند. آنها برای جا انداختن ایده خود از چهره های سرشناس استفاده کرده و ستاره های مشهور را با پیژامه روانه خیابان کردند. اما خریداران، هنوز به این کار متقاعد نشده اند. عجیب اینکه استقبال سرد مردم از این ایده، طراحان را ناامید نکرده است. پیژامه های ابریشمی طراحی شده توسط طراحان مشهور، برای خوابیدن خلق نشده، بلکه برای همراه شدن با کیف و کفش شیک، طراحی شده اند.

بخش قابل توجهی از صنعت مد، این ایده را پذیرفته و آن را ترویج می کند. هفته گذشته، پیژامه گلدار Givenchy با قیمت 811 دلار برای فروش بر روی وب سایتNeiman Marcu   حراج شد. در حالی که اصل قیمت آن 1 هزار و 690 دلار بود.  مشتریان فروشگاه Saks Fifth Avenue می توانند تاپ پیژامه ابریشمی مارک Gucci  را به قیمت 2 هزار و 200 دلار و شلوار آن را به قیمت 1 هزار و 300 دلار خریداری کنند.

خانه مد Victoria Secret نیز پیژامه های ساتن را عرضه کرده و فروشگاه J.Crew  با همراه کردن تاپ پیژامه با شلوار جین و همچنین عرضه پیژامه سرتاسری، برای جذب خریداران به سوی خود تلاش می کند. همه این پیژامه ها با پارچه های گرانقیمت، برش های استادانه و رنگ های زیبا تهیه شده اند.

بهار گذشته، Dolce and Gabbana  پیژامه پارتی را در لس آنجلس برگزار کرد تا چهره های مشهوری مانند نائومی کمپبل و جسیکا آلبا پوشیده در پیژامه های شیک در آن شرکت کنند.

اما همانطور که گفتیم پوشیدن این پیژامه ها در خارج از منزل، حتی در لس آنجلس چندان عمومیت پیدا نکرده است. تا چه برسد در شرق آمریکا و نیویورک.

شیفتگی صنعت مد به پیژامه، پدیده نوینی نیست. در شوی بهار 2002 خانه مد Prada ، پیراهن متالیک طلایی با برش شبیه برش تاپ پیژامه معرفی شد. طراحان مشهور استفانو گابانا و دومینیکو دولچه، سال هاست که در شوهای مد خود، یکی دو مدل پیژامه را معرفی می کنند. اما پوشیدن آنها به جای لباس، از چند فصل گذشته آغاز شده است.

پوشیدن پیژامه به جای لباس، پیچیده است و به سطح معینی از دانش مد نیازمند است، تا اینطور به نظر برسد که فرد آگاهانه و عمدا با آن از خانه بیرون آمده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *