فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تلاش فعالان سیاسی برای لغو کنسرت ماریا کری در عربستان

سازمان سیاسی Code Pink که در زمینه‌ حقوق زنان فعالیت می‌کند، از ماریا کری خواننده‌ پاپ خواسته که به دلیل محدودیت‌های زنان در عربستان سعودی، کنسرتش را در این کشور، لغو کند. کری قرار است که این هفته، در کنار Tiesto و شان پاول کنسرتی مشترک را در عربستان برگزار نماید. اما این سازمان زنان می‌گوید تا زمانی که دولت عربستان، فعالان حقوق زنان را دستگیر و زندانی می‌کند، برگزاری چنین کنسرت‌هایی در این کشور، باید متوقف شود.

در بیانیه‌ رسمی سازمان Code Pink، که در وبسایت آن منتشر شده، آمده: <چرا ماریا کری برای اجرای این کنسرت در عربستان سعودی برنامه‌ریزی کرده است؟ آیا او نمی‌داند که عربستان، یکی از بدترین رژیم‌های سرکوبگر و قاتل در روی زمین است؟ آیا او نمی‌داند که زنانی که در این کشور، برای احقاق حقوق خود مبارزه می‌کنند، در زندان‌های دولت شکنجه می‌شوند؟ آیا او نمی‌داند که عربستان سعودی، کودکان دبستانی در یمن را، موشک‌باران می‌کند؟>

اعضای سازمان Code Pink همچنین نامه‌ای سرگشاده، خطاب به سایر هنرمندانی که قرار است در این کنسرت حضور یابند نوشته، و خواستار لغو اجراهای آنها نیز شده‌اند. در بخش‌هایی از این نامه، آمده است: <دولت عربستان سعودی از سال 2015 جنگی را بر علیه یمن آغاز کرده که آنقدر وحشیانه است، که این کشور را با بزرگترین بحران انسانی در جهان روبرو کرده است. در یمن، تا همین حالا، 85 هزار کودک زیر سن 5 سال، از گرسنگی جان داده‌اند. افزون بر این، محمد بن سلمان پادشاه عربستان، همچنان درباره‌ قتل وحشیانه‌ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار روزنامه‌ Washington Post پاسخگو نیست و همچنان فعالان حقوق زنان را، به خاطر پیگیری حقوق شان، به زندان می‌فرستد>.

در ادامه‌ این بیانیه آمده: <با اینکه اکنون زنان در عربستان اجازه‌ رانندگی یافته‌اند، اما دولت این کشور، فعالان زنی را که برای گرفتن این حق تلاش کرده‌اند، همچنان در بازدداشت دارد>. این فعالان ، در پایان، به این هنرمندان هشدار می‌دهند که با اجرای کنسرت در عربستان، به دولت این کشور کمک می‌کنند که بر جنایات داخلی و خارجی خود سرپوش بگذارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان