صفحه اصلی / اخبار / تلاش ساکنان شهر چرچیل-مانیتوبا برای نجات بچه خرس های یتیم

تلاش ساکنان شهر چرچیل-مانیتوبا برای نجات بچه خرس های یتیم

مانیتوبا- ساکنان شهر Churchill مانیتوبا می گویند که انتقال بچه خرس های قطبی یتیم به باغ وحش های شهرهای جنوبی بایستی متوقف بشود. اما آیا آنها می توانند نیازهای این حیوانات را تامین کنند؟

مدتی قبل، یک گروه توریست و راهنمایشان، بچه خرسی را در فاصله 5 کیلومتری شرق Churchill مشاهده کردند. جثه این خرس اندکی بزرگتر از یک جثه یک سگ بزرگ بود. اما کاملا مشخص بود که تنها و بی مادر است. اعضای گروه، مساله را به مقامات محلی اطلاع دادند. آنها بعد از مدتی باخبر شدند که این بچه خرس به همراه یک خرس یتیم دیگر شکار شده و به باغ وحشی در وینی پگ منتقل شده اند.

انتقال این حیوانات 11 ماهه به باغ وحش، با اعتراضات گسترده ساکنان شهر روبرو شد. شهری که با لقب <پایتخت خرس های قطبی جهان> شناخته می شود. آنان خواهان متوقف شدن انتقال بچه خرس ها به جنوب می باشند. این شهر کوچک با جمعیت 900 نفر، سالانه 15 هزار توریست مشتاق به مشاهده زندگی در مناطق شمالی را به سوی خود جذب می کند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی دولت مانیتوبا، صنعت گردشگری در مناطق شمالی استان، سالانه 116 میلیون دلار برای استان درآمد ایجاد می کند. احتمالا ساکنان Churchill نگرانند که به دلیل منتقل شدن خرس های قطبی به باغ وحش، از جاذبه گردشگری منطقه کاسته شود.

از سال 2013 به این سو، یازده خرس قطبی یتیم شده، به باغ وحش واقع در پارک Assiniboine Park و همچنین پناهگاه حیوانات وحشی در وینی پگ منتقل شده اند. این باغ وحش و پناهگاه، سالانه بیش از 400 هزار توریست را به  سوی خود جذب می کند. اکثر بچه خرس های قطبی دو سال و نیم را در کنار مادرشان سپری می کنند، تا قدرت و مهارت شکار را بیاموزند. بچه خرس های زیر 16 ماهه که بی مادر رها می شوند، در صورتی که از گرسنگی هلاک نشوند، شکار خرس های بزرگتر و گرگ می شوند. خرس های قطبی، به شدت در برابر تغییرات اقلیمی آسیب پذیر هستند. پژوهشگران معتقدند که جمعیت خرس های قطبی در جهان طی 4 دهه آینده به یک سوم کاهش خواهد یافت. هم اکنون 60 درصد از خرس های قطبی جهان در کانادا زندگی می کنند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *