اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

تلاش دولت ترامپ برای ریشه کن کردن اچ آی وی  تا سال دو هزار و سی

آمریکا- طبق دستورالعمل جدید سازمان خدمات پیشگیرانه، کلیه افرادی که در معرض بیشترین ریسک عفونت HIV قرار دارند، بایستی به صورت روزانه قرص PrEP (مخفف Pre-Exposure Prophylaxis) را دریافت کنند. PrEP از دو دارو تشکیل شده که به پیشگیری از ابتلا کمک می کند. در واقع این دارو ریسک ابتلا را 90 درصد کاهش می دهد. حدود 1.2 میلیون نفر در آمریکا واجد شرایط دریافت PrEP می باشند، اما تنها حدود 100 هزار نفر آن را دریافت می نمایند.

دستورالعمل جدید، در پی راه اندازی کمپین دونالد ترامپ برای ریشه کن کردن HIV تا سال 2030، صادر شده است. بر این اساس به پزشکان توصیه شده که داروی مورد اشاره را برای کلیه افراد در معرض خطر، از جمله مردان همجنسگرا، معتادان تزریقی و زنان و مردان دارای همسر یا شریک جنسی HIV مثبت، تجویز نمایند.

دارویی که تحت نام تجاری Truvada فروخته می شود، احتمال ابتلای فرد سالم به عفونت از طریق رابطه جنسی یا تزریق مواد مخدر را کاهش می دهد.

هم اکنون حدود 1.1 میلیون نفر در آمریکا HIV مثبت می باشند. این ویروس عامل ابتلا به بیماری مهلک AIDS می باشد. تنها طی سال گذشته، 40 هزار مورد جدید ابتلا گزارش شد. پس از آلوده شدن فرد به HIV، ویروس به سیستم ایمنی حمله می کند.

خوشبختانه طی یک دهه گذشته پزشکان شیوه های موثرتری برای کنترل شیوع HIV یافته اند و نرخ مرگ و میر از سال های 1980 به این سو، یعنی سال های بحران ایدز، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

 

 

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به افراد 13 تا 64 ساله توصیه می کند که حداقل یک بار آزمایش HIV  را انجام بدهند. افراد پرخطر بایستی حداقل یک بار در سال این آزمایش را انجام بدهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!