صفحه اصلی / اخبار / تلاش دولت انتاریو برای ممنوع کردن خالکوبی داخل چشم

تلاش دولت انتاریو برای ممنوع کردن خالکوبی داخل چشم

تورنتو- دولت انتاریو قصد دارد ممنوعیت خالکوبی داخل چشم را در لایحه پیشنهادی اش برای بهبود خدمات مراقبت بهداشتی و درمانی و افزایش ایمنی بیماران، بگنجاند. این تصمیم در پی اتفاقی که برای یک زن اتاوایی رخ داد و او را در آستانه نابینا شدن قرار داد، گرفته شد.

5 سپتامبر سال جاری، کت گالینگر برای خالکوبی داخل چشم خود به یک مرکز خالکوبی در Arnprior انتاریو مراجعه کرد. یکی از کارکنان آموزش ندیده و بدون مجوز، خالکوبی را روی سفیده چشم کت انجام داد. این روش که <رنگ آمیزی اسکلرال> یا sclera pigmentation نام دارد، از طریق وارد کردن یک سوزن کوچک به لایه بالایی چشم و تزریق جوهر رقیق شده انجام می شود. فرایند خالکوبی و جوهر به کار رفته <آرایشی> تلقی شده و در حال حاضر تحت نظارت و کنترل دولت استان نیستند.

چند ساعت پس از عمل خالکوبی، کت دچار درد شدید شد. علیرغم گذشت 3 ماه از آن زمان و انجام درمان های مختلف، درد متوقف نشده است و دید کت تار شده است. او مجبور است هر 15 دقیقه یک بار، از قطره اشک مصنوعی استفاده کند. زیرا اگر قرنیه پاره شود، بینایی اش را از دست خواهد داد.

گالینگر آنقدر از وضعیت خود ناامید شده که می گوید، حاضر است چشم اش را از حدقه خارج کند، تا راحت شود.

جراحان و چشم پزشکان عضو انجمن EPSO، برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، با ارسال نامه ای برای اریک هاسکینز، وزیر بهداشت و درمان انتاریو، پیشنهاد ممنوع کردن اصلاح آرایشی چشم، از جمله خالکوبی و نصب جواهر داخل چشم را مطرح کرده اند.

بر اساس پیشنهاد آنها، انجام این عمل توسط افرادی غیر از پزشکان و جراحان، ممنوع خواهد شد. هم اکنون، چندین عمل خالکوبی طبی و یا آرایشی مجاز و تایید شده از سوی مقامات بهداشتی برای بهبود بینایی و یا بازسازی چشم آسیب دیده در سانحه، انجام می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *