صفحه اصلی / اخبار / تلاش آلمان برای مبارزه با <اخبار جعلی> قبل از برگزاری انتخابات سراسری

تلاش آلمان برای مبارزه با <اخبار جعلی> قبل از برگزاری انتخابات سراسری

Leeza

در پی سر و صدایی که پیرامون نفوذ احتمالی هکرهای روسی در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شده است، دولت آلمان قبل از برگزاری انتخابات سراسری در سال آینده، تدابیری را برای مبارزه با انتشار اخبار جعلی، اندیشیده است.

به گزارش اشپیگل، سازمان دولتی  Federal Press Office که 500 کارشناس در آن مشغول کار می باشند، وظیفه راه اندازی مرکز دفاعی بر علیه اخبار جعلی را به عهده خواهد داشت. یکی از اهداف این مرکز، اطلاع رسانی و آموزش سیاسی به شهروندان روسی زبان و ترک زبان می باشد که احتمالا مخاطبان و دریافت کنندگان اصلی منتشرکنندگان اخبار جعلی خواهند بود.

دولت همچنین احزاب سیاسی را موظف کرده تا مقررات درون حزبی خود در مورد کمپین های انتخاباتی را مورد بازبینی قرار داده و در صورت لزوم مقررات جدیدی را وضع کنند.

بسیاری از قانونگذاران آلمانی همچنین از دولت خواسته اند که مقررات و شرایطی را برای دست اندرکاران رسانه های اجتماعی تدوین کرده و آنها را از عواقب قانونی انتشار اخبار جعلی، برحذر دارند.  توماس اوپرمان، از نمایندگان حزب سوسیال دموکرات می گوید: اگر در پایان تحقیقات مشخص شد خبر جعلی در فیس بوک منتشر شده، آنها موظفند حداکثر ظرف 24 ساعت آن را حذف کنند،‌ در غیر این صورت بایستی با جریمه سنگین 500 هزار یورویی روبرو شوند.

مقامات آلمانی در کنار ابراز نگرانی درباره انتشار اخبار جعلی و تاثیر احتمالی آن در روند انتخابات در مورد هکرهای روسی و نفوذ آنها نیز ابراز نگرانی کرده اند.

در پی متهم شدن روسیه به هک کردن سیستم ایمیل های حزب دموکرات آمریکا در جریان رقابت های انتخاباتی، مقامات روسی بارها این اتهام را رد کرده و تاکید کرده اند که  علاقه ای به نفوذ در انتخابات آمریکا یا هر کشور دیگری ندارند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *