اخباراخبار کانادا

تقسیم ارث و میراث در قید حیات؛ روند رو به رشد در کانادا

تورنتو- اینطور که به نظر می رسد تعداد بیشتری از کانادایی ها مایلند قبل از مرگ دارایی شان را بین فرزندان و بستگان تقسیم کنند، تا به این وسیله از ایجاد شدن دردسر و درگیری بین ورثه جلوگیری کنند. البته دلایل دیگری نیز برای رواج این شیوه اعلام شده، از جمله کمک به فرزندان و نوه ها برای خرید خانه یا تسویه بدهی شان و غیره. جیمی گولومبک، از مدیران CIBC Wealth Strategies Group می گوید: <مردم دلایل متفاوتی برای این کار دارند. آنها خود را در وضعیت مالی مناسب احساس کرده و مایلند تا زنده هستند فرزندان شان نیز بتوانند از ثروت و دارایی شان بهره ببرند.>

خرید مسکن یکی از مهم ترین دلایل تقسیم ارث و میراث در قید حیات می باشد. گرانی بی رویه مسکن در بسیاری از شهرهای عمده کشور، بخصوص تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری، نسل جوان را از صاحبخانه شدن بدون کمک والدین ناامید کرده است.

در کانادا، مالیات بر پولی که به عنوان <هدیه> به یک فرد داده می شود، تعلق نمی گیرد. به همین دلیل فرد ملزم به اظهار پولی که به عنوان <هدیه> دریافت کرده نیست. به همین دلیل بسیاری از مردم ترجیح می دهند پول شان را قبل از مرگ بین ورثه تقسیم کنند. اما اگر فردی قصد واگذار کردن ملک و یا سهام اش به ورثه را داشته باشد، بایستی بابت ارزش افزوده ملک بر اساس قیمت روز یا ارزش افزوده سهام، مالیات  بر سود سرمایه یا capital gain tax بپردازد. در صورتی که قصد تقسیم اموال بین ورثه را دارید، بهترین گزینه مشورت با کارشناس امور مالی می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *