مقالاتمقالات اجتماعی

تقریبا همه شاغلان کانادایی فرسودگی را تجربه می کنند

ماریو تونگازی- رسانه تروی

نظرسنجی اخیر شرکت کاریابی اکانتمپس نشان می دهد، تقریبا همه مدیران ارشد کانادایی (96 درصدشان) گفته اند، اعضای گروه های کاری شان میزانی از فرسودگی را تجربه می کنند. براساس اظهارات این مدیران بزرگترین عوامل اینگونه فرسودگی ها میزان زیاد حجم کار، وقفه های مداوم، رکود شغلی، فناوری قدیمی و فرهنگ زهرآگین، هستند. 

از دیگر سو براساس گزارش این نظرسنجی از مدیران مورد اشاره خواسته شد، سطح فرسودگی کارکنان خود را در مقیاس از 1 (یعنی از عدم فرسودگی به طور کلی) تا 10 (یعنی فرسودگی کامل) رده بندی کنند. میزان متوسط نیز، 5.7 در نظر گرفته شده بود. یکی از هر پنج مدیر شرکت کننده در این نظرسنجی میزان فرسودگی اعضای گروه خود را 8 یا بالاتر دانست. سطح متوسط فرسودگی ابراز شده از سوی کارکنان نیز 5.6 بود. این میزان برای  22 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، در طیف 8 تا 10 قرار می گیرد.

در یک نظرسنجی جداگانه که آن نیز اخیرا به عمل آمده، 95 درصد کارکنان کانادایی گفته اند دست کم تا اندازه ای فرسوده هستند. جالب اینکه براساس اظهارات این کارکنان نیز (با جا به جایی دو عامل آخر) بزرگترین عوامل اینگونه فرسودگی ها میزان زیاد حجم کار، وقفه های مداوم، رکود شغلی، فرهنگ زهرآگین و فناوری قدیمی، هستند. 

کولا واسیلوپولوس رئیس منطقه ای اکانتمپس در یک بیانیه خبری که در این پیوند منتشر کرده ، از جمله آورده: فرسودگی می تواند، عارضه ای هزینه بر و برآمده از فرهنگ محل کار باشد. فرهنگی که برای بهزیستی و رفاه کارکنان تقدم قائل نیست. یعنی عاملی (منظور بهزیستی و رفاه است) که هم برای سلامت کارکنان، و هم برای خود کار و بارها تعیین کننده می باشد. 

 

 

وی در بخش دیگری از این بیانیه نوشته: کمک به گروه کارکنان جهت مدیریت میزان فشار روانی خود و پیشگیری از فرسودگی، برای مولد بودن سازمان مربوطه نیز بهترین مزیت ها را دارد. سر زدن مستمر به کارکنان جهت سنجش و اندازه گیری میزان حجم کار، قابلیت انعطاف در قبال آخرین ضرب العجل تعیین شده برای انجام کارهای مورد نظر که تاریخ شان در آینده نزدیک است، و نمونه بودن مدیران از طریق تشویق کارکنان جهت دخیل نشدن در امور کاری پس از خاتمه پایان ساعات اداری، می توانند به مدیران یاری دهند، که بنیانی برای محل کاری مولدتر، مثبت تر و متعهدانه تر، به وجود بیاورند.

در بخش دیگری از بیانیه مورد اشاره آمده: البته اقداماتی وجود دارند، که کارکنان می توانند در طول روز با انجام آنها با فشار روانی مبارزه نمایند. قدم زدن های نیروبخش با همکاران و یا تمرین های بدنی کششی در همان کنار میز کار، از جمله اینگونه اقدامات به شمار می روند. همچنین در صورتی که کارکنان حس می کنند میزان حجم کار بیش از اندازه زیاد و یا غیرقابل مدیریت شده، در این مورد با رؤسای خویش حرف بزنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!