اخباراخبار کانادا

تغییر مسیر کارکنان سابق رستوران ها به سمت مشاغل اداری

تحلیل مرکز سیاست های جایگزین کانادا نشان می دهد دستمزدهای پایین و محدودیت های ناشی از پاندمی کارکنان رستوران ها و صنعت غذا را به سمت مشاغل اداری در بخش های خدماتی هدایت کرده است. داده های اداره آمار نیز حاکی از آن است که تقریبا یک چهارم کارکنان سابق مشاغل صنعت غذا و هتلداری تا فوریه 2021 شغل خود را عوض کردند. به نوشته وبسایت استار، هم اکنون برآورد می شود 180 هزار نفر از کارکنان این بخش پس از تعطیلی های ناشی از پاندمی شغل خود را ترک کرده و دیگر به آن بازنگشته اند. 

دیوید مک دونالد، اقتصاددان، معتقد است الزام کارکنان رستوران به پوشیدن ماسک در تمام طول روز، سر و کله زدن با مشتریان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و چک کردن گواهی واکسن، و نگرانی از احتمال تعطیلی مجدد رستوران ها در صورت شدت یافتن موج چهارم، کار در این بخش را بسیار سخت تر از پیش از پاندمی کرده است. جالب اینجاست در حالی که 180 هزار نیروی کار صنعت غذا را ترک کرده اند، از فوریه 2020 تا کنون، 183 هزار نفر به شاغلان بخش های مختلف خدماتی اضافه شده است. برای مثال یک گارسون سابق رستوران، حالا مدیر یک دفتر وکالت یا منشی پزشک شده است.

همچنین بعضی از کارکنان سابق رستوران ها با توجه به سوابق تحصیلی خود و دوره هایی که طی یک سال و نیم پاندمی گذرانده اند، فیلد کاری جدیدی را برای خود انتخاب کرده اند. 

یکی دیگر از عوامل کاهش کارکنان این بخش، سیاست استخدام آسان-دستمزد پایین است. از فوریه 2020 تا سپتامبر 2021 تنها 58 سنت به دستمزد ساعتی کارکنان این بخش افزوده شد و آن را از 16.80 دلار به 17.38 دلار رساند. در ادامه تحلیل مرکز سیاست های جایگزین آمده است در صورتی که رستوران داران حاضر شوند ساعتی 5 دلار به دستمزد کارکنان خود اضافه کنند، کمبود نیرو در این بخش از 9 درصد به 6 درصد کاهش خواهد یافت. 

در حالی که اتحادیه رستوران داران با توجه به ضرر و زیان گسترده این بخش رغبتی به افزایش دستمزدها ندارد و عدم بازگشت نیروی کار را ناشی از کمک های دولتی و بی انگیزه شدن نیروی کار می داند، تحلیل مرکز سیاست های جایگزین این نظریه را رد کرده و می گوید بر اساس آمار، کارکنان این بخش به کار بازگشته اند اما به شغل سابق خود در رستوران برنگشته اند. به گفته مک دونالد، انتظار می رود در ماه های آینده، رستوران ها جهت افزایش دستمزد و حفظ کارکنان خود، نرخ غذاهای خود را بالا ببرند. ضمن اینکه با توجه به کمبود نیروی کار در این بخش احتمالا شاهد افزایش سیستم های اتوماسیون خواهیم بود


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست