صفحه اصلی / اخبار / تغییر شرایط اعطای <ویزای مهاجرت اکسپرس> از سوی دولت فدرال

تغییر شرایط اعطای <ویزای مهاجرت اکسپرس> از سوی دولت فدرال

اتاوا- دولت فدرال تغییرات اعمال شده در برنامه  <ویزای مهاجرت اکسپرس> را اعلام کرد. بر این اساس، امتیاز بیشتری به متقاضیان دارای خواهر یا برادر در کانادا و افرادی که به زبان فرانسه مسلط می باشند، داده می شود.

احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی با حضور در یکی از دفاتر خدمات رسانی به مهاجران در مارکام، خبر را اعلام کرد.  
تحت برنامه <ورود اکسپرس> متقاضیان می توانند در مجموع بر حسب میزان تحصیلات، آموزش تخصصی، تجربه کار و تسلط به زبان، 1 هزار و 200 امتیاز دریافت کنند. این برنامه از سوی دولت محافظه کار سابق با هدف تسریع فرایند اعطای اقامت دائم به خارجی های دارای مهارت های سطح بالا، معرفی شد.

از این پس، متقاضیانی که در کانادا خواهر یا برادر دارند 15 امتیاز دریافت می کنند. خواهر یا برادر متقاضی بایستی شهروند کانادا یا فرد بالای 18 سال مقیم کانادا باشد. در حالی که پیش از این امتیازی برای دارندگان خواهر یا برادر در کانادا در نظر گرفته نشده بود.

بر اساس برنامه جدید، 30 امتیاز اضافی به متقاضیان مسلط به زبان فرانسه (با توجه به نتایج آزمون زبان) داده می شود.

این امتیاز مضاعف، صرفنظر از سطح دانش زبان انگلیسی متقاضی به وی اعطا می شود. دولت معتقد است که تازه واردین فرانسوی زبان به رشد، طراوت و رفاه جوامع اقلیت فرانسوی زبان کانادا کمک می کنند.

تا قبل از این، متقاضیان <ویزای مهاجرت اکسپرس> می بایست در صورت نداشتن پیشنهاد کار معتبر، در سایت دولتی  www.jobbank.gc.ca، job bank  ثبت نام کنند، اما ثبت نام از این پس داوطلبانه خواهد بود.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *