اخباراخبار کانادا

تغییر برنامه کمک دولت به پرداخت اجاره: نیازی به رضایت مالک نیست، صاحبان مشاغل مستقیم اقدام کنند

 

به گزارش گلوب اند میل، اتاوا دور جدیدی از حمایت های دولتی از کسب و کارهای کوچک را، از جمله پرداخت بخشی از اجاره املاک تجاری، و همچنین کمک به مشاغلی که با اعلام تعطیلی مجدد در کبک و انتاریو در جهت کاهش شیوع ویروس متحمل ضرر و زیان می شوند، اعلام کرد.

این برنامه با هدف کمک به گستره وسیع تری از مشاغل طراحی شده است.

در برنامه جدید، بر خلاف برنامه قبل، صاحبان کسب و کار به جای اینکه منتظر شوند صاحب ملک از طرف آنها اقدام کند، می توانند خود مستقیم ثبت نام می کنند. همچنین شرط کاهش 70 درصدی درآمد نسبت به دوران پیش از پاندمی برداشته شده و مشاغل به تناسب میزان کاهش درآمد، از کمک دولت برخوردار می شوند.

النا وایت، صاحب یک فروشگاه لوازم کادویی در داون تاون تورنتو، ضمن ابراز خوشحالی از تغییرات ایجاد شده در این برنامه گفت برایش سخت بوده که از مالک فروشگاهش بخواهد از طرف او برای دریافت کمک هزینه پرداخت اجاره اقدام کند. ضمن اینکه در حال حاضر او نسبت به پیش از پاندمی 40 درصد کاهش درآمد داشته که میزان قابل توجهی است اما بر اساس برنامه قبلی او واجد شرایط دریافت کمک دولتی محسوب نمی شده است.

در حال حاضر، مشاغلی که 70 درصد درآمد آنها کاهش یافته باشد، تا 19 دسامبر 65 درصد مبلغ اجاره خود را از دولت دریافت خواهند کرد؛ و مشاغلی که میزان کمتری از درآمد خود را از دست داده باشند، به همان نسبت از کمک هزینه کمتری برخوردار خواهند شد. همچنین مشاغلی که بر اساس دستور جدید دولت باید تعطیل کنند- از جمله فضای داخلی رستوران ها و بارها، کلاس های ورزشی، و کازینوها در برخی مناطق کبک و انتاریو- از 25 درصد کمک هزینه بیشتر برخوردار خواهند شد. به این ترتیب بعضی مشاغل می توانند در مجموع 90 درصد اجاره ملک تجاری خود را از دولت دریافت کنند.

 

 

در حالی که در برنامه قبل، اجاره ملک تجاری باید کمتر از 50 هزار دلار در ماه و درآمد ناخالص سالانه کسب و کار مورد نظر، کمتر از 20 میلیون دلار در سال بود، تغییر یا عدم تغییر این شرایط در برنامه جدید هنوز اعلام نشده است.

برنامه قبلی کمک دولت به پرداخت اجاره بها مورد انتقادات فراوانی از سوی صاحبان کسب و کار قرار گرفت زیرا در صورت امتناع مالک از اقدام برای برنامه، صاحبان مشاغل از دریافت این کمک محروم می ماندند. دولت تحت برنامه قبلی 1.8 میلیارد دلار به 128 هزار کسب و کار پرداخت کرد. این در حالی است که طبق تخمین دولت، 400 هزار کسب و کار مشمول دریافت این کمک می شدند. 

برنامه جدید دولت از اول اکتبر اجرایی شده و قابل اقدام برای ماه های قبل نیست. 

به علاوه دولت برنامه کمک به پرداخت دستمزدهای کارکنان را نیز تمدید کرده و تا 19 دسامبر 65 درصد دستمزد کارکنان مشاغل واجد شرایط پرداخت خواهد شد. کریسیتیا فریلند، وزیر اقتصاد، گفت میزان این کمک ها پس از ماه دسامبر، متعاقبا اعلام خواهد شد.

دولت همچنین 60 هزار دلار وام در اختیار مشاغل کوچک خواهد گذاشت که در صورت بازپرداخت 40 هزار دلار آن تا پایان 2022، 20 هزار دلار آن بخشوده خواهد شد. فریلند گفت این وام فقط به کسب و کارهایی اختصاص دارد که در دوران پاندمی نمی توانند با تمام ظرفیت خود کار کنند.

 نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان، برنامه سابق کمک به پرداخت اجاره بها را فاجعه بار خواندند. محافظه کاران معتقدند برنامه جدید باید خیلی پیش از این اعلام می شد.  حزب NDP نیز شرط اقدام مالک برای دریافت کمک را در برنامه قبل یک ایراد بزرگ توصیف کرد و از تغییرات ایجاد شده در این برنامه استقبال کرد. گورد جونز، از حزب NDP گفت: صاحبان کسب و کار نباید به این دلیل که به خاطر حفظ سلامت جامعه درهای کسب و کار خود را می بندند ورشکسته شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست