صفحه اصلی / اخبار / تغییرات اساسی در کتاب آموزش سیتیزنشیپ توسط دولت فدرال

تغییرات اساسی در کتاب آموزش سیتیزنشیپ توسط دولت فدرال

اتاوا- در پیش نویس جدید راهنمای شرکت در امتحان سیتیزنشیپ، احترام به معاهدات با مردم بومی، پرداخت مالیات و شرکت در سرشماری، به عنوان الزامات دریافت تابعیت ذکر شده اند. کپی این پیش نویس که در اختیار رسانه های کانادایی قرار گرفته است، نشان می دهد که دولت فدرال به طور کامل کتاب راهنمای شرکت در امتحان را تغییر داده است.

کتاب راهنمای فعلی Discover Canada از سال 2011 یعنی هنگامی که  دولت محافظه کار وقت با هدف اطلاع رسانی بهتر و بیشتر در مورد ارزش ها و تاریخ کانادا، کتاب راهنمای قبلی را تغییر داد، مورد استفاده می باشد. اما برخی از مطالب محافظه کارانه درج شده در آن، از جمله ارائه جزئیات بیشتر در مورد جنگ 1812 و هشدار در مورد آنچه <شیوه های فرهنگی وحشیانه> معرفی شد، جنجال برانگیز بود. لازم به ذکر است که شیوه های فرهنگی مانند قتل های ناموسی و ختنه دختران در کانادا جرم تلقی می شوند.

اما، جان مک کالوم، وزیر سابق مهاجرت و شهروندی دولت لیبرال ترودو، اوایل سال جاری از قصد خود برای حذف این دو بخش از کتاب راهنما خبر داد.

با اینکه کار بازنویسی کتاب راهنما بیش از یک سال است که ادامه دارد، ولی تا به این لحظه تاریخ انتشار نسخه نهایی اعلام نشده است.

در پیش نویس راهنمای جدید، مسوولیت های شهروندی به دو دسته داوطلبانه و اجباری تقسیم شده اند.  مسوولیت های داوطلبانه شامل احترام به حقوق انسانی دیگران، درک دو زبانه بودن کشور و شرکت در روند سیاسی، می باشند. در حالی که پیروی از قانون، خدمت در هیئت منصفه، پرداخت مالیات، پر کردن فرم های سرشماری و احترام به معاهدات با بومیان کانادا، اجباری هستند.

در کتاب راهنمای جدید به طور گسترده به تاریخ و زندگی روزمره مردمان اقوام نخستین پرداخته شده است. از جمله گزارش کمیسیون <حقیقت یابی> در مورد مدارس شبانه روزی و اتفاقات هولناکی که در آن مدارس رخ داد. در کتاب راهنمای فعلی، تنها در یک پاراگراف کوتاه به این موارد اشاره شده است.

این پیش نویس شامل حقایقی در مورد بخش های غم انگیز تاریخ کانادا و برخورد تبعیض آمیز با اتباع چینی، آسیای جنوبی، یهودیان و کانادایی های ناتوان جسمی می باشد.  
در کتاب جدید همچنین به سیر تکامل حقوق همجنسگرایان، دوجنسی ها و دیگر اقلیت های جنسی اشاره شده است.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *