صفحه اصلی / اخبار / تغییرات اساسی در قوانین مربوط به رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر

تغییرات اساسی در قوانین مربوط به رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر

behzad-azizi

اتاوا- جودی ویلسون ریبولد، وزیر دادگستری کانادا، پنجشنبه گذشته، تغییرات عمده در قوانین مربوط به impaired driving یا رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر را معرفی کرد. این تغییرات شامل دستورالعمل جدید برای غربالگری کنار جاده ای برای تشخیص مصرف الکل و همچنین معرفی مجازات های کیفری جدید برای رانندگانی است که تحت تاثیر مواد مخدر پشت فرمان می نشینند.

مقررات جدید که همزمان با ارائه لایحه قانونی شدن ماری جوانا معرفی شده اند، به پلیس اجازه می دهد که راننده مشکوک به رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر را به ارائه نمونه بزاق، ملزم کنند. در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، تست های تکمیلی، از جمله آزمایش خون برای تشخیص جرم کیفری، انجام خواهد شد.

سه جرم کیفری جدید مربوط به مواد مخدر نیز برای رانندگانی که در عرض دو ساعت قبل از نشستن پشت فرمان، ماده مخدر مصرف کنند، تعریف خواهد شد. راننده ای که در هر میلی لیتر خون اش، 2 نانوگرم ولی کمتر از پنج نانوگرم THC  وجود داشته باشد، حداکثر 1 هزار دلار جریمه خواهد شد. (THC، ماده روانگردان اصلی موجود در ماری جوانا می باشد.)

راننده ای که میزان THC موجود در خون اش بیش از 5 نانوگرم باشد، یا همزمان از الکل و ماری جوانا استفاده کرده باشد، با جریمه نقدی و حبس روبرو خواهد شد. در موارد جدی تر، راننده مختلف ممکن است به 10 سال زندان محکوم شود.

لازم به ذکر است که دولت، نوع دستگاهی که برای تست موادمخدر از سوی پلیس مورد استفاده قرار خواهد گرفت را اعلام نکرده است. اما سایر حوزه های قضایی از DrugWipe که قادر است رد حشیش (ماری جوانا)، تریاک، کوکائین، آمفتامین، متامفتامین، بنزودیازفین و کتامین را تشخیص بدهد، استفاده می کنند.

بر اساس مقررات جدید، افسران پلیس همچنین می توانند از کلیه رانندگانی که اتومبیل شان توسط پلیس متوقف می شود، تست تنفسی اجباری بگیرند. در حالی که تا قبل از این پلیس می بایست علت موجهی برای مشکوک به مست بودن راننده داشته باشد.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *