اخباراخبار کانادا

تعداد میلیاردرهای کانادا بیشتر از سوئیس و هنگ کنگ!

تورنتو- بر طبق گزارش اخیر Wealth-X، درباره ثروتمندترین افراد جهان با دارایی خالص بالای 30 میلیون دلار آمریکا، 10 هزار و 840 نفر از این افراد سال گذشته در کانادا زندگی می کردند. این تعداد 13.9 درصد بیشتر از تعداد ثروتمندان کانادایی در سال 2016 بود. ارزش مجموع دارایی این افراد 1.153 تریلیون دلار آمریکا برآورد شده است.

کانادا که مکان پنجم جدول جهانی را اشغال کرده است، هم اکنون بیشتر از فرانسه (با 10 هزار و 120 نفر)، هنگ کنگ (با 10 هزار و 10 نفر) و سوئیس (با 6 هزار و 400 نفر) فوق ثروتمند دارد. آمریکا، آلمان، چین و ژاپن به ترتیب در رده های نخست تا چهارم جدول جهانی قرار دارند.

برخی از کارشناسان، فقدان مالیات بر ارث را یکی از دلایل بیشتر بودن تعداد فوق ثروتمندان در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی می دانند.

با افزایش تعداد فوق ثروتمندان در کانادا در مقایسه با سال 2016، ارزش دارایی آنها نیز 14.8 درصد افزایش یافت. این در حالیست که میانگین دارایی خالص سایر کانادایی ها در سال 2017، کاهش داشت. به گزارش اداره آمار کانادا، دارایی خالص خانوارهای کانادایی در سه ماهه نخست سال 2018، حدود 0.2 درصد کاهش داشت. به همین دلیل می توان استنباط کرد که این فقط ثروتمندان کانادایی هستند که هر روز متمول تر می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان